Adwokaci karpia na Uniwersytecie.

Karp KG

W najbliższy piątek 18. grudnia 2015 roku na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach Klub Gaja wraz z Kołem Naukowym Praw Zwierząt będzie ”adwokatem” karpi, niehumanitarnie traktowanych podczas przedświątecznej sprzedaży. Kolejna akcja tegorocznej odsłony kampanii społecznej „Jeszcze żywy KARP” rozpocznie się konferencją pt. ”Dzień edukacji na rzecz zwierząt” (godz. 9.00, aula nr 7).

Konferencja ”Dzień edukacji na rzecz zwierząt” organizowana w ramach V edycji akcji „Uniwersytet pomaga” przez Uniwersytet Śląski i Koło Naukowe Praw Zwierząt rozpocznie piątkowe wydarzenie dotyczące zwierząt i ich praw.Klub Gaja opowie o kampanii ”Jeszcze żywy KARP”, a w ramach przygotowanego happeningu będziemy zbierać podpisy na karpiu – kartce świątecznej z życzeniami o przestrzeganie ustawy o ochronie zwierząt, skierowanej do Śląskiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii pana Tadeusza Sarny. Wydarzenie objął patronatem honorowym JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś.

Karp KG1

Od wielu lat kampania Klubu Gaja ”Jeszcze żywy KARP” upomina się o humanitarne traktowanie ryb przewożonych, przetrzymywanych i sprzedawanych w warunkach, na które żadne żywe stworzenie nie zasługuje. Klub Gaja nie ustaje w pracy na rzecz zakończenia zwyczaju noszenia żywej ryby zapakowanej w woreczek foliowy ze sklepu do domu i zabijania jej w nieumiejętny sposób. W tym roku przekazaliśmy listy oraz karpie – kartki świąteczne w sprawie przestrzegania ustawy o ochronie zwierząt najważniejszym organom państwowym odpowiedzialnym za stanowienie i egzekwowanie prawa w Polsce.

Miejsce:
Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach
Aula nr 7 oraz hall główny
Ul. Bankowa 11B
40-007 Katowice

Plan wydarzenia:
9.00 – 12.00 Konferencja „Dzień edukacji na rzecz zwierząt”, podpisywanie karpia – kartki do Śląskiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii pana Tadeusza Sarny.
12.00 – 12.30 Happening „Jeszcze żywy KARP”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 + osiem =