Akcja ”Miasteczko Zmysłów”

miast. zmysłow 1

W weekend 20-21 lutego w Mazowieckim Instytucie Kultury w Warszawie ruszyła bezpłatna akcja dla rodzin – „Miasteczko Zmysłów”. Ma ona na celu zachęcić rodziców do aktywnego spędzania wolnego czasu wspólnie z dziećmi.

Akcja w Warszawie już się zakończyła, ale w kolejny weekend z atrakcji skorzystają dzieci i rodzice we Wrocławiu. Następnie odbędzie się ona w Lublinie, Gdyni i Krakowie.
W ramach ”Miasteczka Zmysłów” organizatorzy zaprosili na interaktywną wystawę, której eksponaty oddziałują na wszystkie zmysły. Można było zobaczyć ciekawe iluzje optyczne, zaskakujące zjawiska fizyczne, zabawy dźwiękiem, fakturami i kolorami. Każdy mógł eksperymentować, dotykać, poruszać eksponaty oraz zrozumieć naturę zjawisk.

Za radą ekspertów przygotowano kącik zabaw dla najmłodszych a w nim mnóstwo polisensorycznych ćwiczeń i atrakcji, które wspierają rozwój dzieci. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się zabawy
z masami plastycznymi oraz zabawy ruchowe.

Dla rodziców w ”Miasteczku Zmysłów” przygotowano wyjątkowe warsztaty prowadzone przez psycholog Dominikę Słomińską, uznaną ekspertkę – autorytet w dziedzinie wychowania   i rozwoju dzieci. Formuła warsztatów przewidywała zarówno elementy zajęć praktycznych jak i sporą dawkę wiedzy o tym w co się z dzieckiem bawić najczęściej, jak odkrywać talenty u swojej pociechy oraz dlaczego tak ważne jest aby w zabawie angażować wszystkie zmysły.

W edycji warszawskiej wzięło udział około 2500 osób. Największym sukcesem organizatorów były – jak mówią – wszechobecne uśmiechy dzieci oraz opiekunów uczestniczących w tej imprezie. Rodzice chwalili dobór eksponatów oraz wartość merytoryczną warsztatów. Dzieci z wypiekami na twarzy opowiadały o konkursach, wielkim Panu Kinderino, który zabawiał najmłodszych i rozdawał upominki. Teraz ”Miasteczko Zmysłów” jedzie w zaplanowaną trasę do następnych miast by bawić i uczyć kolejne rodziny. Oby takich akcji więcej!

Szczegółowy plan oraz wszelkie informacje o akcji można znaleźć na stronie www.miasteczkozmyslow.pl

Miast. Zmysł 2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jeden × pięć =