Ale świętowali…Dzień Ludności!

Dzień Ludności w Ślaskim Ogrodzie Botanicznym

W minioną niedzielę, 13 lipca, Śląski Ogród Botaniczny przyłączył się do światowych obchodów, organizując szóste w tym roku święto w ramach Śląskiego Kalendarza Ekologicznego – Dzień Ludności.

Każdy, niezależnie od wieku, mógł wziąć udział w grze terenowej – stałej atrakcji ogrodowych imprez.

Dzień Ludności w Śląskim Ogrodzie Botanicznym

Poprzez udział w Dziejach Ludzkości dzieci mogły dowiedzieć się, jak ubierają się ludzie w różnych częściach świata, czym bawią się ich rówieśnicy w różnych krajach, jakie są ich tradycyjne potrawy i wiele innych.

Dzień Ludnosci       w ŚOB

Były nagrody i kolejna pieczątka do zdobycia do Legitymacji Odkrywcy, którą dostają dzieci biorące udział we wszystkich świętach ekologicznych.

Były gry i zabawy na świeżym powietrzu oraz tor przeszkód dla wszystkich spragnionych sportowych wrażeń, wszak aura była wprost idealna ku temu, aby spędzić cały dzień pod gołym niebem. Były warsztaty manualne: wykonywania masek z papieru, lepienia z gliny, malowania kartonowych ludzików przedstawiających postacie z różnych części globu i wiele innych.

Dzień Ludnosci

Na zakończenie w jamajskich rytmach zagrali Krzysztof Janas i Wojciech Biernacki z Floty Sound System – pełna energii muzyka i pozytywne przesłanie tekstów niejednego słuchacza wprawiły w dobry nastrój.

Przez cały dzień odbywał się wielki piknik pod hasłem „Rodzina na kocu” – było słońce, pełen relaks, dużo dobrego humoru, tak jak zresztą zawsze podczas świąt ekologicznych.

Dzień Ludności W Śląskim Ogrodzie Botanicznym 2

Warto dodać:

Od 25 lat 11 lipca obchodzony jest jako Światowy Dzień Ludności (ang. World Population Day), ponieważ tego dnia w 1987 roku liczba ludności na świecie osiągnęła pięć miliardów.

W drugą rocznicę, w tzw. Dniu Pięciu Miliardów, w 1989 roku, Zgromadzenie Ogólne ONZ podjęło rezolucję, aby zwrócić uwagę opinii publicznej na charakter i wagę problemów ludnościowych oraz potrzebę znalezienia odpowiednich środków zaradczych w kwestii ubóstwa i nierówności społecznych, problemów ludzi młodych, starzenia się społeczeństwa, urbanizacji oraz środowiska naturalnego, bowiem zdrowie społeczeństw zależy od kondycji naszej planety.

 Tekst i zdjęcia:Śląski Ogród Botaniczny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

18 − jedenaście =