Bananowy BIO song

BIO Banany

Idealny owoc, odżywcza przekąska, pożądany deser

Na banany wydajemy rocznie ponad 1 mld zł, co przekłada się na 375 tys. ton (wg GUS). Na statystycznego Polaka przypada ponad 7 kg. To wciąż mniej niż średnia unijna, która wynosi10 kg , ale tendencja jest zdecydowanie wzrastająca.
Z badań CBOS wynika, że rośnie nie tylko spożycie bananów, ale także świadomość konsumencka Polaków. Aż 71% respondentów deklaruje sprawdzanie składów lub pochodzenia produktów. Z kolei 54% chce dbać o swoje zdrowie i pogłębiać wiedzę na temat diety. Jedna trzecia krytycznie ocenia zjadanie zbyt dużej porcji niezdrowych przekąsek i słodyczy. Być może właśnie dlatego banany stały się zaraz po jabłkach najbardziej popularnymi owocami i wartościowym uzupełnieniem diety.

Zawierają m.in. szczególnie dużo potasu ( 500 mg w jednej sztuce), wapń, magnez, fosfor, sód, cynk, magnez, żelazo; mają prawie tyle pektyn co jabłka, a na dodatek kilka witamin: B 1, 2, 3, 6, C, E i K. Dlatego lista dobrodziejstw jest obfita: wzmacniają serce, poprawiają pamięć i koncentrację, dodają sił oraz wspomagają regenerację organizmu ( słynna przekąska Adama Małysza) i zapewniają zdrowy sen.

Najbardziej cenione są banany w jakości BIO –zauważa Robert Sikorski, prezes firmy Agro Select, należącej do Stowarzyszenia „Polska Ekologia” – Owoce i warzywa BIO to odpowiedź na rozwijający się trend zdrowego odżywiania, rosnącą świadomość konsumencką i troskę o naszą planetę.Konsumenci coraz częściej wybierają produkty BIO, ponieważ nie tylko nie są naszpikowane fosforanami i metalami ciężkimi, ale również gwarantują najwyższą jakość w danej kategorii.
Do Polski importujemy produkty BIO. Wprowadziliśmy na rynek markę „BIO warto!”(nazwa przedsięwzięcia promującego zalety BIO żywności, wspomagającego pracę BIO rolników, informującego o zachowaniu zasad sprawiedliwego handlu z tymi producentami) – wyjaśnia prezes Agro Select.

Agro Select to polska firma zajmująca się importem warzyw i owoców najwyższej jakości. Obecnie import obejmuje jedynie BIO banany z jednego z najczystszych regionów świata – Dominikany, jednak przychylność rynku sprawia, że plany firmy obejmują również sprowadzanie owoców cytrusowych.

Łączymy w sobie elastyczność małej firmy i doświadczenie dużych przedsiębiorstw. W przeciwieństwie do naszych owoców, mamy staż. W tym biznesie przez wiele lat zdobywałem doświadczenie w dużych korporacjach, dziś z powodzeniem wykorzystuję je, współpracując z kontrahentami z całego świata.– mówi Robert Sikorski z Agro Select.

Co istotne, opisywana firma postawiła głównie na współpracę z Dominikaną.

Rolnictwo na Dominikanie nie jest wspomagane agrochemią, opiera się na naturalnych metodach uprawy, co pozwala uzyskać BIO certyfikację. Dominikana leży dużo bliżej Polski niż konkurencyjne tereny zbiorów, dlatego czas transportu jest dużo krótszy – mówi Carlos Gonzalez Tejera – utytułowany i zasłużony promotor żywności wysokiej jakości z różnych stron świata.

W naszej ofercie już wkrótce znajdą się polskie warzywa: buraki ćwikłowe, cebula, marchew, pietruszka, seler i ziemniaki. Liczymy na współpracę z polskimi rolnikami, którzy gotowi są dostarczać warzywa z kategorii BIO. W realizacji planów Agro Select pomoże na pewno partner strategiczny w postaci Stowarzyszenia „Polska Ekologia”– dodaje Robert Sikorski.

Rosnąca świadomość Polaków i obserwacja rynku zachodniego stwarzają niepowtarzalne okazje biznesowe – nie tylko dla firmy Agro Select. Z badań wynika, że będziemy kupować coraz bardziej świadomie. W końcu nie opłaca się oszczędzać na zdrowiu i dobrym samopoczuciu. BIO warto – to doskonała odpowiedź polskiej firmy na zmieniające się potrzeby konsumentów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 × cztery =