BIG JUMP także w Polsce

BIG JUMP w Polsce 15 lipca

Rzeki, jeziora, potoki, strumienie, źródła – płynie w nich woda, z której wszyscy korzystamy – w domu, w pracy, na wakacjach 🙂

Klub Gaja organizuje w Polsce europejską akcję BIG JUMP, która zachęca do większej troski o wodę, do działań na rzecz czystych i zasobnych rzek.
Poprzez wejście do wody – w tym samym dniu i o tej samej godzinie czyli 14 lipca o godz. 15.00 – ludzie w całej Europie przyłączą się do akcji BIG JUMP

AKCJA BIG JUMP w Europie

Przyłacz się i zamanifestują swoje poparcie dla działań na rzecz czystych i żyjących rzek.

W Polsce wydarzenie koordynowane jest przez Klub Gaja, przy współpracy z pomysłodawcą akcji – European Rivers Network.
BIG JUMP może mieć charakter kameralnego spotkania nad dowolnym akwenem, albo dużego pikniku nad rzeką w centrum miasta.

Tak będzie w Warszawie, na plaży, przy Bulwarze Flotylli Wiślanej koło Cypla Czerniakowskiego – przystanek tramwaju wodnego.

BIG JUMP mogą organizować osoby prywatne, kolonie, półkolonie, szkoły, przedszkola i świetlice, samorządy miast i gmin oraz wszystkie organizacje społeczne, kluby sportowe, domy kultury, ośrodki wypoczynkowe i opiekuńcze.

Big Jump3 Hel 2012

Można zgłaszać się już dziś poprzez wypełnienie karty zgłoszenia na www.zaadoptujrzeke.pl/pl/dzialania/big-jump.

Warto, podczas BIG JUMP w swojej miejscowości, zrobić kilka zdjęć i wysłać je, wraz z krótkim opisem, na: klubgaja@klubgaja.pl

Uczestnicy BIG JUMP w Warszawie i w całym kraju przypomną w ten sposób, że czysta woda jest ogromnym bogactwem przyrody, do którego każdy powinien mieć dostęp.

Zgodnie z Ramową Dyrektywą Wodną, do 2015 roku we wszystkich krajach Unii Europejskiej, wody powierzchniowe powinny uzyskać dobry stan chemiczny i ekologiczny.

„…woda nie jest produktem handlowym takim jak każdy inny,

ale raczej dziedziczonym dobrem, które musi być chronione, bronione i traktowane jako takie…”

(z preambuły Ramowej Dyrektywy Wodnej)

 

Muszą o to zadbać nie tylko rządzący, ale także obywatele.

Potrzebne są nie tylko przepisy prawa, ale także konkretne działania.

BIG JUMP sprawia, że ludzie interesują się rzekami, przygotowują na ich temat kampanie informacyjne, nad rzekami organizują akcje i spotkania.

 BIG-JUMP.2011 238 wisla w wisle 2

Program Zaadoptuj rzekę został dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Partner strategiczny: Fundacja PKO Banku Polskiego. Partner merytoryczny: Stacja Morska Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego. Patronaty: Minister Środowiska, Minister Edukacji Narodowej.

One thought on “BIG JUMP także w Polsce

  • 8 lipca, 2013 o 8:39 am
    Permalink

    Już w tą niedziele 14.07.2013 możemy razem z europejczykami skoczyć symbolicznie do wody. Popierając czyste i żyjące rzeki. Was też zachęcam do takiego symbolicznego skoku. Całe wydarzenie koordynuje Klub Gaja a wspiera PKO.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

8 + 1 =