Budować z lin

liny 3

Tradycyjna scianka czy ścianka z liny ?

Lina syntetyczna, naturalna,kolorowa rozjaśnia wnętrza i ogrody, tworząc niezwykłe kombinacje i zaskakujące efekty. Nadaje się zarówno do wnętrz o bardziej eleganckim designie jak i wnętrz w stylu shabby chic. Nadaje się idealnie do urozmaicenia każdego mebla: ramy, lustra, huśtawki, półki i sofy.
Linę uwielbiają majsterkowicze, projektanci wnętrz i wiele firm produkujących wyposażenie ,ponieważ potrafi zadziwiać swoją prostotą i eksperymentalnym pięknem. Wykorzystując splątanie naturalnych lub syntetycznych włókien i możliwość komponowania trójwymiarowych tekstur o różnych kolorach zawsze uzyskuje się efekty oryginalne i zadziwiające.

Zasłony i przegrody

Zachwyt przy minimalnym wysiłku: to ściany wykonane z lin i drewnianych podpór, które można łączyć z zasłonami wykonanymi z roślin pnących, aby uzyskać tymczasowe rozwiązania o lekkim i naturalnym efekcie.

liny 6

Shelly Leer z ModHomeEc podzieliła swój sklep / studio w Indianapolis rozstawionymi linkami, aby odróżnić „prywatne” obszary, takie jak poczekalnia i biuro, od obszarów roboczych.

liny 4

Rozwiązanie jest idealne z różnych powodów: niski budżet a także duża otwarta przestrzeń z zasłonami z lin na drewnianych podporach przepuszcza światło i daje pełną widoczność całej przestrzeni. Kolejną wielką zaletą jest to, że ciepła „tekstura” kontrastuje z zimnym i trudnym środowiskiem przemysłowym.

Proces projektowania i budowy jest dość prosty, ale trochę żmudny: paski drewna wykonane na zamówienie są mocowane do podłogi i sufitu, z równymi otworami, w które wkłada się liny. Gwintowane w górnej części i wiązane na dole, są naprężone dzięki węzłom na końcu, które pozostają jednak ukryte wewnątrz ramek.

Podobny pomysł tworzy Alwill Studio w Sydney, z tą tylko różnicą, że struny są powiązane z podporą na suficie i swobodnie się opuszczają.

liny 5

Scena „Shadow Lands” stworzona podczas pokazu mody w 2013 roku była imponująca.

liny1

 

Wreszcie eksplozja radości i sugestywnej atmosfery w restauracji „Pakta”, gdzie sufity i przegrody między stolikami charakteryzują się ogromnymi ramami, które rozciągają kolorowe nici.

 

liny2

„Pakta” w języku peruwiańskim oznacza „połączenie dwóch kultur”, a w rzeczywistości restauracja reprezentuje połączenie dwóch gastronomii i dwóch stylów architektonicznych, japońskiego i peruwiańskiego.
Pracownia El Equipo Creativo projektuje bar, kuchnię i meble z wyraźnym nawiązaniem do tradycyjnych japońskich tawern.
Tradycyjne peruwiańskie krosna tkackie to drewniane mechanizmy, w których kolorowe nici są tkane w różnych kierunkach, wykorzystywane przez projektantów do tworzenia ekstrawaganckiej przestrzeni trójwymiarowej.
„Wykorzystując trzy różne rodzaje przekrojów, wraz z niektórymi podłużnie ułożonymi elementami, ramy obejmują przestrzeń tworząc kolorowy i zmieniający się rytm”

Materiał:

Elisa Stellacci (architetturaecosostenibile.it )

Licencja (CC BY-NC-ND 4.0)

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sześć − trzy =