Ciche cierpienie psa

Ciche cierpienie psa

Środek lasu we wsi Adolfów, a w nim psie cierpienie, które cichutko realizowało się w małym, ciemnym kojcu bez furtki, małej budce ustawionej pionowo, braku wody, a w dodatku na łańcuchu.

To wszystko historia prawdziwa, która dotknęła młodego owczarka niemieckiego. Gdyby nie fakt, że właściciel postanowił dokooptować do niego suczkę i odbyła się wizyta przed adopcyjna nikt by go tam nie znalazł.

Należy dodać, że piesek okazał się być sunią o czym właściciel nawet nie wiedział.

DSC05658

Na uwagę o braku wody właściciel odpowiadał, że woda to jest w studni, na zarzut o braku furtki, że przecież jest taka szczelina, na stwierdzenie, że po co psu w kojcu łańcuch, że przecież zniszczyłby kojec.

Interweniujące Prezes ŁTOnZ Amanda Chudek i V-ce Prezes Walentyna Beta nie mogły podjąć innej decyzji jak odbiór w związku z przestępstwem znęcania się nad zwierzęciem. Interwencja odbyła się w asyście Policji.

Owczarek potrzebuje teraz dobrej opieki i do czasu adopcji zamieszka wraz z innymi naszymi podopiecznymi w hotelu dla zwierząt w Łowiczu. Wobec właściciela toczyć się będzie postępowanie karne w związku ze złożonym doniesieniem o przestępstwie z art. 35 Ustawy o Ochronie Zwierząt.

Dziękujemy Policji w Zgierzu za pomoc i asystę.

Z miłości do zwierząt

Łódzkie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami
ul. Piotrkowska 117 lok. 19
90-430 Łódź
www.ltonz.pl
1% SERCA KRS: 0000014017
Konto: 18 1090 2705 0000 0001 1606 1967

Tekst i zdjecia: ŁTOnZ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6 + 10 =