Czas na zmiany w sieci McDonald’s?

Zdrowe jedzenie zaczyna wygrywać z największą siecią fast food na świecie.

Czy ktoś pamięta tę gigantyczną kolejkę do restauracji Mc Donald’s w czerwcu 1992 r. w Warszawie to było wydarzenie dnia. Dziś ten bar już nie istnieje. Zamknięto go w 2014r.

Czy już wtedy ta największa na świecie sieć rozpoczęła proces większej ilości zamykania restauracji niż ich otwierania?

Na początku 2015 roku zamknięto 350 nierentownych miejsc. Zarząd przewiduje kolejne zamknięcia nie tylko własnych obiektów, ale także działających na zasadzie franczyzy. W swietle ilości posiadanych lokali (około 14,300 ) to nie jest dużo, ale ….

Co jest przyczyną tak gwałtownych zmian?

Niewątpliwie 11 procentowy spadek przychodów i spadek o 30 procent zysków w ciągu pierwszych trzech miesięcy 2015 roku.

Druga przyczyna to  konkurencja: Burger King, Five Guys Burgers i Chipotle- sieci fast food, które oferują zdrowsze opcje i lepsze oferty .

Najważniejsza jednak przyczyna to wzrastająca świadomość społeczeństwa o zdrowym jedzeniu i tym samym coraz większy popyt na zdrową żywność.

Większość ludzi w trosce o swoje zdrowie zaczyna myśleć o jedzeniu nieprzetworzonym i prawidłowo zestawionym.

Analitycy branży restauracyjnej oceniają, że sieć McDonald’s nie odpowiada na zmieniające się zmiany, a istnieje już sieć restauracji ze zdrową żywnością, szybko serwowaną w cenach zbliżonych do cen oferowanych w McDonald’s.

Sam McDonald nie jest pewien zmian. Czasami zamknięcie części restauracji działających w sieci pomaga w dalszej strategii rozwoju firmy, ale czy te zmiany wystarczą w McDonald’s.

Jego pozycja na rynku nadal jest niepodważalna. Klienci nadal chętnie powracają do restauracji. Jak długo to jednak potrwa ?

„Jedyną rzeczą, która hamuje rozwój jest trafienie do klienta,” powiedział Mike Donahue, były szef komunikacji dla McDonalda.

Proponowane dania w McDonald’s niekoniecznie już przemawiają do wciąż rosnącego rynku konsumentów poszukujących zdrowego, nieprzetworzonego jedzenia.

Czas więc na wyraźne zmiany w McDonald’s.

Na podstawie: foodrevolution.org

Zdjęcie: Pixabay

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

16 − 8 =