Darmowe warsztaty kulinarne

Warsztaty kulinarne

Rozpoczął się nabór na warsztaty kulinarne ze znaną blogerką Magdaleną Cielengą-Wiaterek, organizowane przez fundację Bios Amigos we współpracy z ośrodkiem Źródła.

Warsztaty odbędą się 6 września w kawiarni Niebostan.

Ilość miejsc ograniczona.

Blog Zielenina jest wymieniany przez portal Miasto Kobiet jako najlepszy z topowych kulinarnych blogów wegetariańskich w Polsce.

Już 6 września jego autorka, Magdalena Cielenga-Wiaterek, przyjeżdża do Łodzi, żeby poprowadzić warsztaty Bios Amigos poświęcone tematyce dożynkowej.
Dożynki to coroczne święto znane od czasów prasłowiańskich – kończyło sezon zbiorów stanowiąc zarówno podziękowanie za otrzymane dobra, jak i prośbę o kolejny udany rok.

My także będziemy cieszyć się bogactwem końca lata i wczesnej jesieni.

Przygotujemy kilka smakowitych dań, pełnych świeżych warzyw i owoców.

Wszystko z dodatkiem pysznych kasz, pełnoziarnistych mąk i innych sezonowych i lokalnych produktów.

O PROWADZĄCEJ

Magdalena Cielenga-Wiaterek propaguje zdrowy i ekologiczny styl życia, prowadzi warsztaty kulinarne dla dzieci i dorosłych, a także pokazy kulinarne. Redaktor naczelna magazynu „Maszkety”.

Autorka wielu artykułów o zdrowym odżywianiu dorosłych i dzieci.

Jej pasją jest pokazywanie, że wegetariańskie gotowanie jest proste i pyszne, a zdrowe odżywianie nie wymaga ani specjalnych umiejętności ani dużych nakładów.
Blog Zielenina istnieje już ponad cztery lata.

Znajdziemy na nim wyłącznie wegetariańskie, zdrowe potrawy – duży wybór dań opartych na warzywach, bogatych w kasze, a także desery i ciasta bez cukru, pełne owoców, przygotowywane z pełnoziarnistych mąk.

Wszystko, co jest prezentowane na blogu przygotowywane jest ze składników lokalnych i sezonowych.

O FUNDACJI

Łódzka fundacja Bios Amigos istnieje od 2013 roku.

Zajmuje się promowaniem nie-antropocentrycznej wizji świata, opartej na myśleniu ekologicznym, skoncentrowanym na kooperacji i współpracy.

Prowadzi m.in. cykl warsztatów projektowych dotyczątych designu dla zwierząt (we współpracy z Akademią Sztuk Pięknych w Łodzi) oraz warsztaty kulinarne poświęcone kuchni wegańskiej. Więcej o warsztatach kulinarnych Bios Amigos tutaj

INFORMACJE ORGANIZACYJNE

Warsztaty odbędą się w Niebostanie (Piotrkowska 17), 6 września (sobota) o godz. 12.
Dzięki wsparciu NFOŚ warsztaty są DARMOWE.

Żeby zarezerwować uczestnictwo należy zgłosić swój udział w warsztatach na adres: fundacja@biosamigos.pl.

O zakwalifikowaniu na warsztaty decyduje kolejność zgłoszeń.

Wydarzenie jest częścią projektu “Ekologia mieszczucha”, realizowanego przez Ośrodek Działań Ekologicznych “Źródła”, dzięki wsparciu finansowemu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

7 + 18 =