Departament Spraw Obywatelskich w Polsce… NA KORYTARZU ?

protest rolnik

W ramach uroczystości oficjalnego wprowadzenia do obiegu logo BEZPOŚREDNIO OD POLSKIEGO ROLNIKA delegacja rolników oraz przedstawicieli Międzynarodowej Koalicji dla Ochrony Polskiej Wsi – ICPPC, i Kampanii NIE RZUCIM ZIEMI poszła na spotkanie z Panią Premier Ewą Kopacz.

Niestety, po raz kolejny, Pani Premier nie znalazła czasu na spotkanie. Zostaliśmy przyjęci przez zastępcę dyrektora z Departamentu Spraw Obywatelskich NA KORYTARZU (!). Złożyliśmy u niej, po raz kolejny, listy z postulatami rolników podpisane przez Polaków z całej Polski oraz produkty z logo BEZPOŚREDNIO OD POLSKIEGO ROLNIKA.

Podkreśliliśmy, że rośnie oburzenie wśród rolników i konsumentów za brak zainteresowania ze strony Pani Premier sprawami kluczowymi dla wszystkich Polaków: masowa wyprzedaż ziemi, zagrożenia ze strony GMO i korporacji oraz utrata niezależności żywnościowej. Podkreśliliśmy, że żaden ze zgłoszonych przez rolników z Zielonego Miasteczka postulatów nie został spełniony, a ustawa (podpisana już przez Prezydenta) która miała ułatwić rolnikom sprzedaż bezpośrednią zmienia prawo ze złego na gorsze i jest stworzona dla bogatych jednostek i korporacji.

W zamian otrzymaliśmy zapewnienie, że wszystko zostanie przekazane Pani Premier, która być może wkrótce spotka się z protestującymi rolnikami.

Delegacja w składzie:
Jolanta Dal, rolniczka i radna z podkarpackiego Wojciech Jachymiak – reżyser, organizator kampanii NIE RZUCIM ZIEMI Jadwiga Łopata, laureatka ekologicznego Nobla, dyrektorka EKOCENTRUM ICPPC, rolniczka Bogdan Chara, rolnik ze świętokrzyskiego Sir Julian Rose, rolnik, prezes Międzynarodowej Koalicji dla Ochrony Polskiej Wsi – ICPP

Tekst: ICPPC

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

15 + dziewięć =