Dzień Ziemi 27 kwietnia w Warszawie

Dizajn z klimatem

Świętujemy dla Ziemi

Klub Gaja zaprasza wszystkich zainteresowanych ekologią, zdrowym jedzeniem, odnawialnymi źródłami energii oraz przeciwdziałaniem zmianom klimatu na obchody Światowego Dnia Ziemi 27 kwietnia w godz. 10.00 – 18.00 na Pole Mokotowskie, w Warszawie.

Dołącz do nas – wspólnie zadbajmy o klimat !

 

W sektorze „Współpracy społecznej” w ramach programu Święto Drzewa, Klub Gaja prowadzić będzie warsztaty ekologiczno – edukacyjne.

Podczas zajęć „Słońce na TAK”, dzieci będą mogły samodzielnie złożyć zabawkę z klocków LEGO, napędzana energią słoneczną lub wiatrową.

Młodsi uczestnicy będą mogli również zaprojektować i ułożyć z klocków LEGO makietę Zielonego Miasta – ekologicznego i przyjaznego: domy z zielonymi dachami i ścianami, parki, transport publiczny i elektrownię wiatrową.

Kolejną atrakcją będzie happening „Dizajn z klimatem”.

Jego uczestnicy samodzielnie wykonają nadruk, metodą stensil, na przyniesionej odzieży (koszulce, torbie, bluzce).

Na uczestników happeningu „Dizajn z klimatem!” czekają sadzonki buka.

” Dzień Ziemi obchodzimy codziennie, bo to my korzystamy każdej godziny z dóbr naszej planety, ale warto o tym przypominać.

Dlatego też dziękuję głównemu organizatorowi wydarzenia Fundacji Ośrodka Edukacji Ekologicznej i wspierającym ją instytucjom.

Razem więcej zrobimy dla wspólnego dobra” – mówi Jacek Bożek, prezes Klubu Gaja.

Na uczestników czekają również inne atrakcje np. stoisko Lasów Państwowych, na którym można będzie poznać zasady zachowania się w lesie, nauczyć się jak racjonalnie korzystać z lasu oraz otrzymać sadzonki drzew.

Odbędą się także ekologiczne warsztaty edukacyjne i artystyczne o klimacie Kraina Małych Przyjaciół Klimatu, prezentacje 23 Parków Narodowych oraz ekspozycja i sprzedaż produktów tradycyjnych i ekologicznych.

„Światowy Dzień Ziemi obchodzony jest w Polsce od 1990 roku.

Umożliwia on przybliżenie szerszemu gronu odbiorców, problemów związanych ze współczesną ekologią.

To także okazja do podjęcia dyskusji na temat zagrożeń dotyczących naszej planety i ochrony środowiska naturalnego”

– komentuje koordynatorka programu Klubu Gaja Święto Drzewa, Jolanta Migdał.

Dodatkowe informacje: Jolanta Migdał, Klub Gaja, koordynatorka programu Święta Drzewa tel. 609 495 871 e-mail: j.migdalmalpa do mailaklubgaja.pl

Dizajn z klimatem

(źródło: materiał prasowy Klubu Gaja)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery × 3 =