„Eko-Skrzat z przyrodą Pomorza i Kujaw za pan brat”.

kontakt z przyrodą

W kujawsko-pomorskich parkach krajobrazowych ruszają zajęcia dla uczniów szkół podstawowych w ramach przygotowanego przez Urząd Marszałkowski projektu „Eko-Skrzat z przyrodą Pomorza i Kujaw za pan brat”. W spotkaniach będzie uczestniczyć 4 tysiące uczniów. Pierwsze zajęcia już się odbyły w Brodnickim Parku Krajobrazowym.

Ofertę atrakcyjnych, pobudzających wyobraźnię zajęć kierujemy do uczniów szkół podstawowych. Plenerowe warsztaty poprowadzą wykwalifikowani przewodnicy posiadający bogate doświadczenie w dziedzinie edukacji przyrodniczej i ekologicznej – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Projekt polega na organizacji 16 bezpłatnych jednodniowych wyjazdów na teren 8 parków krajobrazowych województwa kujawsko-pomorskiego. Zapewniamy transport do parku i z powrotem, a na miejscu profesjonalnych animatorów zajęć, ciepły poczęstunek „kuchni polowej” dla dzieci i opiekunów oraz wiele konkursów z ciekawymi nagrodami. Zajęcia poświęcone będą tematyce proekologicznej oraz przybliżą uczniom dziedzictwo przyrodnicze naszego województwa.

O uczestnictwie w projekcie decydowało pierwszeństwo zgłoszeń według klucza powiatów województwa, z których napływały zgłoszenia szkół.

Więcej tutaj

http://www.kujawsko-pomorskie.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=28563&Itemid=126 .

Pierwsze zajęcia odbyły się 15 i 16 kwietnia w Brodnickim Parku Krajobrazowym z udziałem uczniów szkół podstawowych w Grucie (powiat grudziądzki), Lipnie (SP nr 3), Karnkowie (powiat lipnowski), Ugoszczu (powiat rypiński), Radzynku (powiat rypiński), Czernikowie (powiat toruński), Steklinie (powiat toruński), Obrowie (powiat toruński) oraz Wąbrzeźnie (SP nr 2 i nr 3).Kolejne spotkania w przyszłym tygodniu (23-24 kwietnia) w Tucholskim Parku Krajobrazowym.

Harmonogram zajęć oraz lista szkół biorących udział w projekcie w załączniku ( poniżej artykułu )

Kampania edukacyjno-przyrodnicza realizowana jest w ramach projektu wdrażanego przez Departament Środowiska Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu, jak również Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Tekst: Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-pomorskiego)

Zdjęcie: Pixabay ( licencja CC0)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 + 3 =