Eko wyzwania

5 eko wyzwania 1

Cykliczna konferencja portalu Ekopraktyczni.pl – piąte wydanie.

Z tej okazji organizatorzy zapewniają bogaty program, wydawnictwo dla uczestników, specjalny i jak zawsze zdrowy i smaczny lunch.

Oczywiście wstęp jest bezpłatny, wystarczy wcześniejsza rejestracja.
Eko Wyzwania – konferencja organizowana przez portal Ekopraktyczni.pl piaty raz zgromadzi 25 października we wrocławskich Pawłowicach wszystkich, którzy nie tylko interesują się ekologią (zawodowo lub nie), ale także tych, którym tematy z szeroko pojętą gospodarką nie są obce.

Dlaczego? Ekologia jest ściśle powiązana z tym co w gospodarce światowej teraz obserwujemy i ma na nas taki sam wpływ na Dolnym Śląsku jak i na drugim końcu świata.
O tak dalekich i skomplikowanych zależnościach opowie Marcin Popkiewicz, autor książek: Rewolucja energetyczna. Ale po co? czy Świat na rozdrożu; analityk mega trendów, fizyk, komentator. Na jubileuszowych Eko Wyzwaniach Marcin Popkiewicz skoncentruje się przede wszystkim na ociepleniu klimatycznym.
Najbliższa konferencja podzielona będzie na trzy bloki tematyczne: Miasto, Dom, Globalne Wyzwania, a każdy z nich zakończy panel dyskusyjny.

Szczegółowy program można znaleźć między innymi na stronie www.ekopraktyczni.pl oraz na FB EKOpraktyczni.

W bloku Miasto będziemy dyskutować o mieście zrównoważonym, o jakości powietrza którym oddychają mieszkańcy miast, ale też o gospodarce odpadami.

Dom – to temat do rozważań na tym co i jak możemy zrobić, aby nasze najbliższe otoczenie było ekologiczne, oszczędne energetycznie i zwyczajnie dla nas zdrowe.

Globalne wyzwania to z kolei tematy dotyczące zmian zachodzących w środowisku naturalnym, ich konsekwencjom, ale i sposobom na ich powstrzymywanie. Czy jeszcze mamy czas i szansę na pojęcie tych wyzwań? To także będzie przedmiotem dyskusji panelowych.
W czasie konferencji zaprosimy wszystkich uczestników na zdrowy, wyjątkowo smaczny lunch oraz na przerwę kawową.

Z okazji jubileuszu Ekopraktyczni.pl wydają magazyn, który trafi do rąk każdego, kto weźmie udział w Eko Wyzwaniach.
Jak to zrobić?

Wystarczy przysłać mail z imieniem i nazwiskiem na adres gosia@ekpraktyczni.pl

Konferencja odbędzie się 25 października (wtorek), w godzinach 9.30 – 16.30 w Ponadregionalnym Rolniczym Centrum Kongresowym w Pawłowicach we Wrocławiu, przy ul. Pawłowickiej 87-89.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć × 5 =