Ekowioska Greenpeace na Przystanku Woodstock już działa

Ekowioska Greenpeace fot.Robert Cyglicki z

Greenpeace otworzył  na największym europejskim festiwalu muzycznym Przystanek Wood-stock EkoWioskę, zasilaną w całości energią słoneczną. W ten sposób organizacja promuje energię przyjazną ludziom i środowisku.

W EkoWiosce stanęła mikroelektrownia, która produkuje energię elektryczną ze słońca.

Zasila ona między innymi „ładowarnię”, w której uczestnicy festiwalu mogą naładować baterie swoich telefo-nów.

14592241697 38613317e9 z

Organizatorzy i mieszkańcy EkoWioski zapraszają również do Strefy Chłodu oraz otwartej dla wszystkich przestrzeni warsztatowej.

Będą się tam odbywały m.in. warsztaty z kuchni wegańskiej, śpiewu czy jogi. W pobliżu tzw. trackera, czyli ogromnej instalacji z panelami fotowoltaicznymi, która podąża za ruchem słońca, znajduje się stanowisko Słonecznego Patrolu.

Słoneczni ratownicy codziennie poprowadzą atrakcyjne zajęcia, m.in. zapraszają na fitness z Panelą, zajęcia Chóru Solarnego i Speed Dating dla tych, którzy na festiwal przyjechali w poszukiwaniu wakacyjnej miłości.

Wolontariusze Greenpeace będą również informować o prowadzonych obecnie kampaniach i prezentować alternatywne scenariusze energetyczne dla Polski i świata.

W ciągu dnia będziemy produkować ok 50kWh czystej energii. W słoneczne dni, w ciągu jednej godziny jesteśmy w stanie dostarczyć energię równą dziennemu zapotrzebowaniu na prąd czteroosobowej rodziny. Nasza instalacja pokrywa nie tylko zapotrzebowanie EkoWioski. Jest również w stanie zasilić okoliczne obiekty festiwalowe, takie jak pobliska strefa organizacji pozarządowych.  – powiedział Robert Cyglicki, dyrektor programowy Greenpeace i szef woodstoc-kowej EkoWioski.

Nieco mniejsze instalacje oparte o odnawialne źródła energii, takie jak słońce, Greenpeace funduje z okazji swoich 10. urodzin.

Instalacje podobne do znajdujących na terenie festiwalu, mogą powstać na dachach fundacji, domów dziecka, szkół czy domów kultury.

Ekolodzy chcą je podarować osobom i instytucjom, które działają na rzecz innych.

W ramach konkursu „Uwolnij Energię” każdy może do 10 sierpnia zgłosić trzy osoby lub instytucje, którym warto podarować mikroinstalację produkującą energię

przyjazną ludziom i środowisku.

Szczegóły konkursu znajdują się na stronie: www.greenpeace.pl/konkurs

Plan wydarzeń jakie na czas festiwalu przygotowali gospodarze EkoWioski znajduje się tutaj: http://woodstockfestival.pl/pl//przystanek_woodstock/aktualnosci/ekowioska_greenpeace_na_przystanku_woodstock

 

Materiał :Greenpeace Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 − jeden =