Europejskie Słoneczne Dni maj 2013 w Polsce

Europejskie Słoneczne Dni 2013

Europejskie Słoneczne Dni są edukacyjno-informacyjnym wydarzeniem propagującym wykorzystanie energii słonecznej w Polsce i całej Europie.
Głównym celem Kampanii jest rozpowszechnienie informacji nt. technologii pozyskiwania ciepła i energii elektrycznej za pomocą kolektorów słonecznych i systemów fotowoltaicznych, aby stała się ona naturalnym i powszechnie stosowanym rozwiązaniem wśród społeczeństwa.

Kampania SŁONECZNE DNI w POLSCE – MAJ 2013

W dniach 1-19 maja 2013r. odbędą się po raz trzeci w Polsce oficjalne obchody Europejskich Słonecznych Dni.

Jest to akcja ekologiczna o charakterze edukacyjnym i informacyjnym realizowana w całej Europie, której celem jest ochrona środowiska i klimatu poprzez wykorzystanie energii słonecznej, w tym przede wszystkim kolektorów słonecznych i systemów fotowoltaicznych.

Krajowym koordynatorem kampanii ekologicznej jest Instytut Energetyki Odnawialnej, natomiast europejskim koordynatorem jest European Solar Thermal Industry Federation (ESTIF) w Brukseli.

Więcej informacji >>

PATRONAT HONOROWY

Kampania ekologiczna została objęta Honorowym Patronatem Minister Gospodarki Janusza Piechocińskiego, Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki Marka Woszczyka, Prezes Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości Bożenę Lublińską-Kasprzak, Prezydenta Torunia Michała Zaleskiego oraz Związek Pracodawców Forum Energetyki Odnawialnej.

INSTALACJE SŁONECZNE

Nie jest prawdą, że ochrona środowiska i ochroną klimatu są kosztem dla społeczeństwa.

Już niemalże 100 tysięcy gospodarstw domowych przyczyniło się do rozwoju rynku mikroinstalacji w Polsce, płacąc niższe rachunki za paliwa i energię, tylko dlatego, ze korzysta ze słonecznych instalacji do podgrzewania wody.

Ponadto, zaczyna przybywać też, tych co inwestują w systemy fotowoltaiczne, a przygotowywane w Ministerstwie Gospodarki zmiany prawne wprowadzające system energetyki prosumenckiej i ułatwiające wykorzystanie energii słonecznej na własny użytek i sprzedaż nadwyżek energii do sieci elektroenergetycznej stwarzają po raz pierwszy szansę na zrealizowanie w Polsce idei setek tysięcy „słonecznych dachów”.
Celem Kampanii jest ochrona środowiska i klimatu, poprzez promocję energetyki słonecznej:

  • systemy fotowoltaiczne
  • kolektory słoneczne
  • wzrost świadomości ekologicznej lokalnych społeczności, który wpłynie na zwiększenie liczby instalacji solarnych w gospodarstwach domowych.

Koordynatorem Kampanii jest Instytut Energetyki Odnawialnej, który już teraz serdecznie zaprasza do udziału w obchodach Europejskich Słonecznych Dni w 2013 roku.

W Europejskich Słonecznych Dniach udział wziąć może każdy zainteresowany tematyką wykorzystania energii Słońca.

12 MAJ WYSPA MŁYŃSKA, BYDGOSZCZ

Kujawsko-Pomorskie Stowarzyszenie Odnawialnych Źródeł Energii, pod Patronatem Prezydenta Bydgoszczy, przystąpiło do ogólnopolskiej kampanii obchodów Europejskich Słonecznych Dni.

Celem Kampanii jest ochrona środowiska i klimatu, poprzez promocję energetyki słonecznej: systemów fotowoltaicznych i kolektorów słonecznych oraz wzrost świadomości ekologicznej lokalnych społeczności.

W ramach tej kampanii 12 maja br. od godz. 12.00, na Wyspie Młyńskiej będzie zorganizowany festyn informacyjno-edukacyjny pod nazwą „Słońce dla ochrony środowiska“, adresowany do mieszkańców Bydgoszczy i Regionu, na który serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców.

PLIK DO POBRANIA Małoskalowe odnawialne źródła energii i mikroinstalacje

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

piętnaście + 11 =