Indukcyjny autobus

AUTOBUSY ŁADOWANE BEZPRZEWODOWO

Niemiecki Regionalny Operator transportu Rhein-Neckar-Verkehr GmbH (RNV) rozpocznie realizację pilotażowego projektu w ramach którego autobusy będą ładowane na trasie bezprzewodowo, za pomocą indukcji elektromagnetycznej.

Testom poddane będą dwa autobusy w Mannheim, które będą ładowane za pomocą bezprzewodowych transmiterów znajdujących się pod nawierzchnią ulicy i odbiorników w pojazdach.

KOMUNIKACJA ŹRÓDŁEM HAŁASU I ZANIECZYSZCZEŃ

Komunikacja miejska to jeden z najpopularniejszych systemów transportowych, przewożący w miastach miliony ludzi. Generuje więc spore zanieczyszczenie powietrza, zwłaszcza iż nadal bazuje głównie na silnikach dieslowskich

W Niemczech prowadzone są prace nad w pełni ekologicznym systemem komunikacji miejskiej, opartym na autobusach elektrycznych.

To rozwiązanie ma jednak jedną, zasadniczą wadę, mianowicie mały zasięg. Autobusy jeżdżą przez wiele godzin, pokonując w ciągu doby setki kilometrów, tymczasem baterie mają nadal małą pojemność i zwyczajnie nie starczyłyby na takie dystanse.

INDUKCYJNE ŁADOWANIE

Zwolennicy technologii indukcyjnego ładowania twierdzą, że pozwoli to m.in. wyposażyć ekoautobusy w lżejsze i mniejsze baterie akumulatorów, co obniży koszt autobusu.

Przy wsparciu Karlsruhe Institute of Technology, testy w Mannheim mają pomóc ustalić jak sprawdzi się tego typu technologia i jej efektywność w eksploatacji na ruchliwej trasie.

To da naukowcom prawdziwe dane odnośnie funkcjonowania  infrastruktury, baterii i codziennej pracy systemu opartego na indukcji magnetycznej.

Przedsiębiorstwa transportu publicznego będą mogły również ocenić konkurencyjność i poziom akceptacji technologii przez społeczeństwo.

Władze federalne Niemiec dostarczą € 3,3 milionów dla sfinansowania projektu, który ma się rozpocząć w drugim kwartale 2014 roku i przewidywany jest na rok.

Przed całoroczną próbą w Niemczech, dostawca technologii, firma Bombardier, przetestuje ją w warunkach zimowych, w Montrealu, ale nie na rzeczywistej trasie autobusowej.

MAŁY ZNAK ZAPYTANIA ..

Jaki będzie wpływ transmiterów elektromagnetycznych zlokalizowanych wzdłuż ulic na organizmy żywe?

Jeden komentarz do “Indukcyjny autobus

  • 25 marca, 2013 o 10:59 am
    Bezpośredni odnośnik

    Jaki będzie wpływ transmiterów elektromagnetycznych zlokalizowanych wzdłuż ulic na organizmy żywe ?
    Raczej negatywny, bo np: w Holandii, w 2010 r. naukowcy odkryli, że promieniowanie z Wi-Fi sprawia, że ​​drzewa w okolicy takich źródeł promieniowania chorują i tracą liście.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 × dwa =