Indyjskie trzy kojące sposoby na kaszel i przeziębienie.

Każdy kraj ma swoje sprawdzone naturalne sposoby leczenia czy łagodzenia objawów kaszlu i przeziębienia. Prezentowaliśmy kilka  sposobów z dawnej Rosji. Dziś czas na Indie…

Naturalnych metod kojących kaszel i przeziębienie ( ze względu na bogactwo roślinności ) w tym kraju jest mnóstwo. Odnajdziemy też  sposoby podobne do naszych polskich. Mieszkańcy Indii także zalecają w przypadku choroby picie majeranku czy wykorzystują cebulę jako bazowy składnik wielu naturalnych receptur. Warto jednak poznać ich trzy oryginalne receptury, dlatego,że bez problemu możemy skorzystać z nich w naszych polskich warunkach.

Mleko z kurkumą

Do 1/4 szklanki ciepłego mleka dodajemy łyżeczkę sproszkowanej kurkumy (posiada właściwości antybakteryjne i antyseptyczne ) i pijemy ten gorący napój małymi łykami.

 

 Cytryna i czarny pieprz

Należy dokładnie umyć cytrynę, przekroić ją i wydrążyć. Wydrążony miąż posypuje się czarnym pieprzem. Kawałki cytryny z pieprzem bierzemy do ust i ssiemy powoli. Uwaga! – nie przesadźmy z ilością czarnego pieprzu !

Miód i imbir

Należy wymieszać  1 łyżkę miodu z 2 łyżkami wody. Następnie dodaje się 1/4 łyżeczki czerwonego pieprzu, 1/4 łyżeczki wyciśniętego imbiru  i 1 łyżkę  octu jabłkowego. Całość mieszamy i stosujemy raz dziennie w przypadku kaszlu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

17 − 9 =