Jak wykorzystać stare przedmioty w ogrodzie?

Ogrodnictwo jest ogólnie uważane za akt przyjazny środowisku.

Jednak ogrodnicy kupują najróżniejsze rzeczy: tace nasion wyjściowych, kratki, donice, narzędzia, a przecież…

Zamiast kupować nowy potrzebny do prac ogrodowych asortyment-można go znaleźć w środku lub wokół  domu.

Nie jest niczym niezwykłym, aby puste pojemniki po artykułach spożywczych lub zużyte meble lub akcesoria kuchenne zamiast wyrzucić… – ponownie wykorzystać.

Na przykład:

Kartony po jogurtach, jajkach, plastikowe i styropianowe kubki jednorazowe – wszystkie mogą być użyte do posadzenia nasion.

Wystarczy umyć je, wywiercić lub wyciąć otwory w dnie, uzupełnić ziemią i posadzić nasiona.

Następnie ustawić swoje sadzonki na parapecie okna, podlewać i oglądać jak wyrastają.

Uprawiać można rośliny w starych akcesoriach kuchennych – elementy kuchenne takie jak czajniki do herbaty, cedzaki, garnki i miski, które jesteś gotowy, aby wyrzucić można nadać im nowe życie jako donic w ogrodzie. Na przykład cedzaki mogą posłużyć do posadzenia sałaty.

Posiadają otwory, które pozwalają uniknąć nadmiaru wody.

stare przedmioty w ogroddzie 2
Jak wykorzystać stare przedmioty w ogrodzie?

Użyj komody do założenia plantacji. Jeśli myślisz o pozbyciu się starego kredensu, rozważ zostawienie szuflady, a nawet całego kredensu, dla celów sadzenia.
Kredens może stać się wyjątkową i przyjazną środowisku alternatywą dla tradycyjnych donic, zwłaszcza dla płytko zakorzenionych warzyw, ziół i kwiatów.

Utwórz „puszkowy Ogród”. Zostaw metalowe opakowania po zupach, warzywach, przetworach. Uprawa ziół lub kwiatów w nich może utworzyć dekoracyjny wygląd z pozornie prozaicznych puszek.

stare przedmioty w ogrodzie 3
Jak wykorzystać stare przedmioty w ogrodzie?

Zachowaj swoje ,,zbiory,, w pojemnikach do lodów – w plastikowych pojemnikach po dziecięcych lodach przechowasz: truskawki, porzeczki, pomidory, tym samym pozwalając sobie na smak lata w środku zimy.

Wyremontuj stary zestaw huśtawek dla pnączy roślinnych – jeśli dzieci urosły- zestaw huśtawkowy, zamiast usuwania go można włączyć go do zestawu kraty dla roślin pnących, takich jak groch, fasola i ogórki. Wystarczy rozciągnąć druty, które pozwolą roślinom się wspinać.

stare przedmioty w ogrodzie 4
Jak wykorzystać stare przedmioty w ogrodzie?

Użyj podarte rajstopy, aby podwiązać opadające gałązki pomidora – w pewnym momencie sezonu, rośliny pomidora zaczynają chylić się pod ciężarem swoich owoców i ogrodnicy muszą podwiązać gałązki, aby zapobiec dotykaniu pomidora od ziemi i uchronić je przed uszkodzeniem .

Stare rajstopy wystarczą, aby delikatne rośliny pomidora uchronić przed łatwym złamaniem gałązek, a jednocześnie ponownie wykorzystać element, który inaczej trafiłyby na śmietnik.

Zamiast wyrzucać stare buty, użyj ich jako ozdobnych donic na swoim podwórku.

Rewelacyjnie będą w nich prezentować się zioła lub kwiaty.

by Megan Philipp, licencja CC BY-SA 3.0

foto: Charmers, Universal Pops, cheryle64, Becky Striepe , licencja CC BY-SA 3.0

zobacz też jak wykorzystano butelki po napojach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

18 − dziesięć =