Jubileusz Fundacji Ekologicznej ARKA (2005-2015)

10 lat Arki logo

Fundacja Ekologiczna ARKA w tym roku obchodzi jubileusz 10-lecia. To zobowiązuje!

Dziesięć lat pracy ARKA pokaże i rozwinie w 10 akcjach, które zaproponuje placówkom oświatowym w województwie śląskim, wspólnie z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

 

Akcje: ”Elektrośmieci dla dzieci”, ”Rower pomaga”, ”Drzewo Szczęścia”, a także ”Dzień Dobrych Uczynków”; ”Dzień Czystego Powietrza” oraz ”Choinki Nadziei”

nawiązują do znanych w całej Polsce działań i tematów podejmowanych przez ARKĘ od początku jej istnienia. Bo konsekwentnie namawiamy i uczymy segregacji oraz zmniejszania ilości odpadów; stylu życia, który sprzyja ochronie środowiska naturalnego (szczególnie czystego powietrza); działań, do których nawołuje cały świat – jak sadzenie drzew, o których pielęgnację warto troszczyć się zwłaszcza w miastach.

Zawsze staramy się łączyć ekologię z potrzebami społecznymi, dlatego i tym razem pieniądze ze zbiórki elektrośmieci przeznaczymy na dożywianie ubogich dzieci.

Przejechane dystanse na rowerach zostaną wynagrodzone w formie rowerów, które przekażemy do Domów Dziecka; a Drzewa Szczęścia będą podkreślać doniosłość narodzin dzieci, których tak potrzeba w starzejącej się demograficznie Polsce.

Akcje: ”My siejemy”, ”Kompostownik – cud życia”, ”Ekologia i zdrowie” oraz ”Uśmiech dla Ziemi”

są zachętą do tego, by jak najczęściej być, jak najbliżej przyrody. A mamy ją na wyciągnięcie ręki! W domowych ogrodach, szkolnych ogródkach, na wycieczkach i spacerach. Można samodzielnie uprawiać warzywa, owoce i kwiaty, kompostować odpady, przechadzać się po parku, wdychać świeże powietrze – świadomie doceniając możliwości jakie mamy lub bezmyślnie.

Popatrzmy na to, co jemy. Im bardziej jedzenie jest przetworzone, tym bardziej dla nas niezdrowe. Zobaczmy, co wyrzucamy. Ile surowców można odzyskać z odpadów! A najprostszy i najtańszy recykling to przecież własny kompostownik! Zachęcamy do współistnienia z przyrodą i z ludźmi!

Pierwszą akcję z okazji jubileuszu 10-lecia, zatytułowaną ”Rower pomaga” zainaugurujemy już w marcu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

14 − 3 =