Linia mebli jedyna w swoim rodzaju

Anu Tandon dociera do niektórych rewelacyjnych tkaczy i pozyskuje najlepsze z ich produktów- produktów wykonanych z materiałów odpadowych.
Krzesła i stoły, artykuły świetlne – te dzieła sztuki są pięknie wykonane. Dowiedzcie się więcej o Tandon i jej “The Retyrement Plan”, który ożywił sztukę tkania.

Anu Tandon Vieira, absolwentka rzeźby i projektant włókienniczy,, pomyślała, aby połączyć swoją biegłość sztuki i umiejętności indyjskich tkaczy ( często zignorowanych )w jedno, aby uzyskać lepszy efekt. Wystarała się o bardzo interesujący ” Retyrement plan “.

” Jest tak dużo odpadów na świecie. My ludzie zawsze jesteśmy skłonni do korzystania z nowych rzeczy i odrzucanie starych, nie myśląc, czy mogą być dalej wykorzystywane. Myślałem o ożywieniu tych wyrzuconych materiałów i zachęcaniu do popularyzowania niesamowitego rzemiosła, które istnieje w kraju, “mówi.

Zaczęła od recyklingu i upcyklingu odpadów.

“W dawniejszych czasach, recykling był powszechny, bez większego zastanowienia. Istniało poczucie emocji związane z powstałymi w jego wyniku produktami. Podczas noszenia sari swojej matki lub siedzenie na fotelu dziadka, żaden nowy produkt nie może zastąpić tego uczucia, “mówi.

Aby poprowadzić niesamowitą sztukę tkania do przodu, związała się z lokalnymi tkaczami i zaczęła dawać nowy kształt odpadom, tworząc sytuację win-win ( sytuację, w której wygrywają wszystkie zainteresowane strony ) czyli tu tradycyjni tkacze i klienci.

W większości produktów- Tandon wykorzystuje zużyte opony, dlatego nazywa swoją linię produktów “Retyrement Plan”.

Pochodzą z lokalnych sklepów samochodowych. Te opony, wraz z bambusem i trzciną cukrową, zamieniają się w niezwykłe meble i eksponaty, które nie wyglądają gorzej niż zupełnie nowe produkty markowe.
Dostaje resztki starych ubrań z różnych fabryk i krosna, wyrzucone opakowania i plastiki. To wszystko jest później zamienione na kolorowe liny, które ostatecznie są wykorzystywane do różnych ramek, krzesła, stoły, itp

“Używamy materiałów, które w przeciwnym razie kończyłyby na składowisku. Tyle można zrobić z rzeczy, które uważamy za bezużyteczne, “mówi.

Produkty idealnie nadają się do wewnątrz pomieszczeń jak i na zewnątrz, ponieważ są one wodoodporne i wytrzymałe.
Oprócz trwałości, Tandon zwraca szczególną uwagę na wygląd produktu.

“Tylko dlatego, że są upcycled lub z recyklingu, nie znaczy, że powinny być złej jakości. Chcę, żeby ludzie skłonili się do zakupu produktów tylko dlatego, że im się podoba, a nie dlatego, że uważają, iż jest ekologiczny, “mówi.

Dotarcie do ”ignorowanych tkaczy”

Aby dać możliwości zatrudnienia i uznania tradycyjnych tkaczy i ich niesamowitemu rzemiosłu, udała się do niektórych tradycyjnych tkaczy i zaoferowała im swoją pomoc i doświadczenie , wiedzę, aby ich sztuka docierała do większej liczby osób.

“Moim głównym celem jest zapewnienie trwałego źródło utrzymania dla niektórych z tych tkaczy, zwłaszcza kobiet,” mówi Tandon.

Aby osiągnąć ten cel, osobiście spędza godziny z artystami, aby ich szkolić, zapewnia im ciekawe wzory do pracy i pomaga im w produkcji najlepszych produktów z ograniczonych zasobów.
Tandon podkreśla, że artyści czują się komfortowo i są zadowoleni ze swojej pracy. Praca nad produktem trwa około 8-10 dni, ale jakość jego nie ma sobie równych.

Tandon i jej zespół sprzedał ponad 100 pięknych sztuk do tej pory.
W przyszłości chce dotrzeć do większej liczby tkaczy i klientów z szerszą gamą produktów. Jest również otwarta na współpracę z domami korporacyjnymi.
Planuje również korzystać z e-handlu i sprzedaży produktów na większej scenie.

Wyzwania

“Największym wyzwaniem jest wycena produktu. Ludzie myślą, że jeśli jest wykonany z materiału odpadowego, to nie powinien być kosztowny. Oni nie rozumieją, ile ciężkiej pracy i wysiłku potrzeba do wykonania takiego produkt “, mówi.

Ponadto, kolejne wyzwanie pojawia się, gdy chodzi o współpracę z tkaczami. Ze względu na ograniczony rynek, jest bardzo trudne utrzymanie ich zaangażowania i entuzjazmu.

“Zdarza się, że tkacze są w stanie zapewnić kawałek bardzo precyzyjny i doskonały, ale nie zrobią właściwego wykończenia, ponieważ nie jest zapłacona rzetelnie ich praca. Tak trudno jest utrzymać ich motywację do dostarczania produktów najwyższej jakości. Stąd, pracuję tylko z tymi artystami, którzy rzeczywiście są gotowi do podjęcia tego, “mówi.

Jej dwa centy

“Świat jest pełen artystów. Widzisz szewca wytwarzającego buty, krawca z sąsiedztwa, który potrafi zmienić strój…. – Niestety ci artyści ”powoli umierają” na skutek szybkiego rozwoju w dziedzinie technologii. Artyści ci są zmuszeni do porzucenia ich rzemiosła, ponieważ nikt nie używa go. Wkrótce nie będziesz w stanie zobaczyć takich niesamowitych rzemieślników i to jest to, co mnie niepokoi, “mówi.

Aby dowiedzieć się więcej o pracy Anu Tandon, skontaktuj się: anu.tandonvieira@gmail.com lub sprawdź jej stronę Facebooka.

Serdeczne podziękowania dla The Better India za materiał i zdjęcia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

3 + 16 =