Marsz dla Klimatu w Bielsku-Białej

marsz dla klimatu

Marsz dla Klimatu w Bielsku-Białej organizowany przez Klub Gaja odbędzie się 29. listopada 2015 roku. Rozpoczęcie o godzinie 15.00 na placu przy Banku PKO BP przy ul. 11-go Listopada. Marsz jest częścią światowego wydarzenia Marsz dla Klimatu 2015, związanego z rozpoczęciem obrad Konferencji Klimatycznej COP 21 w Paryżu. Zapraszamy!

30 listopada światowi przywódcy spotykają się w Paryżu i rozpoczynają negocjacje w sprawie kolejnego porozumienia klimatycznego (COP21). Dzień wcześniej, 29. listopada, ludzie z całego świata wyjdą na ulice, aby okazać solidarność w obliczu zagrożenia naszej planety. Będą się domagać od polityków jasnych deklaracji że zostaną podjęte skuteczne środki przeciwdziałania katastrofalnej zmianie klimatu. Zostań częścią największej mobilizacji na rzecz klimatu w historii. Razem nam się uda!

Plan wydarzenia:

1. 15.00 Zbiórka i wystąpienia zaproszonych gości na placu przy banku PKO BP na przeciwko pomnika Reksia przy ul. 11-go Listopada w Bielsku-Białej. Następnie przemarsz ul. 11-go Listopada w stronę Placu Chrobrego, dalej ul. Mickiewicza do Galerii Bielskiej BWA.
2. 16.00 Klubokawiarnia Aquarium – Bielska Kuchnia Społeczna – poczęstunek wegański – „Dieta roślinna a Klimat”.
3. 16.30 Panel dyskusyjny z zaproszonymi gośćmi + Projekcja filmu „Cowspiracy: The Sustainability Secret”– Galeria Bielska BWA.

W panelu dyskusyjnym udział wezmą:

• prof. Piotr Skubała z Katedry Ekologii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach,
• dr Janusz Okrzesik – Instytut Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach ,
• dyr. Galerii Bielskiej BWA Agata Smalcerz,
• prezeska Stowarzyszenia Vege Inicjatywa Alicja Czerwińska,
• prezes Klubu Gaja Jacek Bożek.

Organizator: Klub Gaja,
Partner: Stowarzyszenie Vege Inicjatywa,

18 września Rada ds. Środowiska (ENV) przyjęła stanowisko Unii Europejskiej na Szczyt Klimatyczny ONZ (COP21). Rada podkreśliła, że głównym celem światowej polityki klimatycznej powinno być ograniczenie wzrostu średniej temperatury globalnej poniżej 2°C. Powołała się przy tym na dane Międzyrządowego Zespołu ds. Zmian Klimatu (IPCC), według którego świat musi osiągnąć szczyt emisji gazów cieplarnianych najpóźniej w 2020 roku. Ponadto globalna redukcja emisji do 2050 roku, w porównaniu z poziomem z 1990, powinna wynieść minimum 50%, a w 2100 być bliska zeru.

Dołącz do wydarzenia >>>>
Wydarzenie na facebook >>>>


Na zdjęciu Marsz dla Klimatu w Warszawie podczas obrad COP19 w 2013 roku.
Fot. Klub Gaja.

Źródło: http://www.chronmyklimat.pl/wiadomosci/paryz-cop21/koalicja-klimatyczna-krytykuje-stanowisko-ue-na-cop21

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 + dziewiętnaście =