Masujące obuwie

Masaż stóp- któż z nas o nim nie marzy? Odpowiedź jest prosta: chyba każdy… bo to wielka przyjemność i nie tylko. Warto podkreślić walory lecznicze delikatnego ucisku…

Według doktor Górnickiej – polskiej lekarki- naturalistki.

Masaż stref refleksyjnych znajdujących się na stopach powoduje lepszy przepływ krwi i bioenergii, które docierają do organu powiązanego z daną strefą. Podczas masażu energia biochemiczna dociera łatwiej do chorego organu i po określonym czasie następuje wyraźna poprawa, a następnie wyleczenie.
Pobudzenie krwi do lepszego przepływu ma ogromne znaczenie, albowiem krew ułatwia bardzo ważne dla organizmu czynności życiowe: przenosi wszystkie substancje budulcowe, tlen, hormony i enzymy, przeciwciała odpornościowe oraz produkty rozkładu, które są wydalane z moczem.

Doktor Górnicka dodaje:

Zostało potwierdzone, że niedostateczny przepływ krwi przedłuża leczenie ran, eliminowanie zakłóceń w całym organizmie- w tkankach i poszczególnych organach. W miejscach, gdzie dochodzi do zakłóceń przepływu krwi, tworzą się zgrubiałe złogi, szkodliwe struktury kwasu moczowego i inne niekorzystne substancje balastowe.

Jednym słowem akupresura to rewelacyjna metoda lecznicza lub profilaktyczna.

Gdyby posłuchać dobrych porad doktor Górnickiej to rozważając refleksoterapię profilaktyczną koniecznie trzeba przestrzegać masowania receptorów w określonej kolejności:

1. Receptor nerek, moczowodu i pęcherza ( rozpuszczenie i usunięcie z krwioobiegu zanieczyszczeń )
2. Receptor głowy (usprawnienie ośrodka sterującego organami i narządami )
3. Receptor żołądka, jelita, wątroby i trzustki ( to w tych organach następuje nastepuje odtruwanie i przemiana materii)
4. Punkty limfatyczne
5. pozostałe

Punkty masujemy delikatnie …stopniowo zwiększając ucisk.

A co jak nie mamy nikogo, kto by poświęcił naszym stopom, a przede wszystkim naszemu zdrowiu chwilę czasu….

Pozostaje nam nabyć pomysłowe obuwie, które pojawiło się na rynku….

buty relaksacyjne 2

Cytaty: ”Apteka Natury ” Jadwiga Górnicka 

( Wydawnictwo: Agencja Wydawnicza Jerzy Mostowski Raszyn )

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

osiemnaście + dwanaście =