Melexy na trasie do Morskiego Oka !

konie

Od 19 sierpnia rozpoczną się testy pojazdów typu Melex na trasie do Morskiego Oka.

Dyrekcja Tatrzańskiego Parku Narodowego zadecydowała, ze testowany będzie pojazd 6- osobowy, a docelowo testowane będą pojazdy 8- osobowe.

Na taką decyzję czekało wiele osób i organizacji prozwierzęcych.

Pomimo, że były podejmowane działania polepszające warunki pracy koni ( „zredukowano liczbę osób na wozie, wprowadzono obowiązkowe badania dla koni i szkolenia dla wozaków, zakupiono beczkowozy na Palenicę, kilkukrotnie zmieniano regulamin przewozów, wprowadzając m.in. obowiązkowe postoje, pojenia, zakaz kłusu pod górę itd. )- dramat koni trwał i w kilku przypadkach skończył się tragicznie.

Długo oczekiwana decyzja zarządu TPN jest jak najbardziej słuszna !

”Dyrektor TPN zwraca uwagę, że jest to najlepsze z możliwych rozwiązań, głównie dlatego że ludzie pracujący na drodze do Morskiego Oka – a jest to liczna grupa – nie stracą źródła utrzymania. Zmiana formy transportu może jednak wygenerować kolejny problem: los większości z 300 koni pracujących na tej trasie wydaje się przesądzony. Jeśli do tego dojdzie, TPN liczy na pomoc organizacji prozwierzęcych, mediów i innych osób zaangażowanych w sprawę w zapewnieniu koniom przyszłości.”

Wykorzystano cytaty ze strony TPN

One thought on “Melexy na trasie do Morskiego Oka !

  • 16 sierpnia, 2014 o 1:24 pm
    Permalink

    Niedługo konie w ogóle znikną z naszego krajobrazu. Brak zapotrzebowania oznacza zanik ich hodowli. My wpadamy ze skrajności w skrajność. Albo zamęczamy konie na śmierć albo zabraniamy ich użytkowania i zamieniamy np. na wspomniane melexy. Decyzja zaprawdę wymagająca użycia wszystkich szarych komórek….. Ps. Teraz się nie zdziwmy że spadająca na auto gałąź spowoduje nawoływania o wycięcie wszystkich drzew przydrożnych w Polsce, a wpadające pod samochód dzikie zwierzę, nawoływania o ich całkowite wybicie…..Po co szukać innych rozwiązań? Lepiej iść po najmniejszej linii oporu….

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 + 12 =