Międzynarodowy Dzień Geologa

Baner Dzień Geologa

Śląski Ogród Botaniczny zaprasza…

18 września od godz. 12 na kolejne święto organizowane w ramach projektu dofinansowanego przez WFOŚiGW w Katowicach „Śląski Kalendarz Ekologiczny” – Międzynarodowy Dzień Geologa.

Zachęcamy jak zwykle całe rodziny do skorzystania z szeregu bezpłatnych atrakcji przygotowanych specjalnie na tę okazję. Rozpoczynamy w samo południe cyklem wykładów popularnonaukowych o geologii, których wysłuchać będzie można w sali konferencyjnej. Zaś w plenerze w tym samym czasie rozpocznie się ulubiona przez Zielonych Odkrywców gra terenowa, w której do odgadnięcia będą liczne zagadki związane z tajemnicami, które kryje Ziemia – minerałami, skałami i skamielinami.

Temat geologiczny również będzie przewodził podczas warsztatów manualnych, podczas których będziemy ożywiać kamienie i tworzyć w glinie.
W obchody tego święta nie mogli nie zaangażować się pracownicy Ośrodka Edukacji Ekologiczno-Geologicznej GEOsfera z Jaworzna, którzy jak mało kto wiedzą, co znajduje się głęboko pod naszymi stopami, skąd się wzięło i kiedy. Będzie można obejrzeć pod mikroskopem okazy paleontologiczne, a także zagrać w grę XXL „GEOślady dziejów Ziemi” – wszystko przygotowane przez GEOsferę.
Ale to oczywiście nie wszystkie atrakcje. Będzie płukanie złota, warsztat o kamieniach wdzięczności, strefa relaksu i rodzinnych zabaw ekologicznych, kącik kreatywny oraz małego ogrodnika i wiele innych.

Zapraszamy wszystkich, którzy mają wolną niedzielę, do spędzenia jej rodzinnie w Śląskim Ogrodzie Botanicznym w Mikołowie.

 

Szczegółowy plan obchodów na www.obmikolow.robia.pl

 

Plakat promujący Dzień Geologa w ŚOB

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 + 13 =