Moc atrakcji w Biskupinie !

biskupin

Biskupin odwiedzą wojowie

„Bogowie wojny” to hasło tegorocznej edycji Festynu Archeologicznego w Biskupinie, w trakcie którego głównymi bohaterami będą wojownicy i ich boscy opiekunowie.

Otwarcie festynu już w tę sobotę (16 września).

Program tegorocznego Festynu Archeologicznego jest jeszcze bogatszy i jeszcze ciekawszy niż zwykle – pewnie za sprawą tematyki, bo wojowie i potyczki zawsze wywołują emocje i znakomicie wyglądają w inscenizacjach – napisał, do rozdawanej podczas festynu Gazety Biskupińskiej, marszałek Piotr Całbecki.

Podczas festynu będzie można zobaczyć, jak wyglądało dawne uzbrojenie, sposoby walki oraz czym wyróżniała się strefa duchowa i światopoglądowa dawnych wojowników. Codziennie przez cały tydzień (do 24 września) będą inscenizowane bitwy, pokazy oraz przedstawienia teatralne, w których przeplatają się mityczne opowieści i obrzędy. Taktyki walk przedstawią zarówno wojowie piastowscy, wikińscy i madziarscy, jak i rzymskie legiony. Wyjątkową atrakcją będzie bitwa pomiędzy załogami dwóch zrekonstruowanych łodzi.

Nie zabraknie również specjalnych stoisk poświęconych archeologii wojny oraz wykładów popularno-naukowych. Całość dopełni wystawa „Miecze Europy” ukazująca pełną historię i symbolikę miecza poprzez 3400 lat, od jego powstania w opoce brązu po wiek XVII. Jak co roku w grodzie pokazane zostanie życie codzienne dawnych mieszkańców obecnego Biskupina.

Muzeum Archeologiczne w Biskupinie jest instytucją kultury samorządu województwa kujawsko-pomorskiego. Więcej informacji, w tym program wydarzenia na stronie muzeum.

 

 

plakat na www1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć − 2 =