Natura 2000 – bezpłatne szkolenia

misja natura

Natura 2000 – bezpłatne szkolenia on-line

Fundacja Wspierania Inicjatyw Ekologicznych zachęca wszystkich zainteresowanych siecią Natura 2000 do skorzystania z bezpłatnych szkoleń on-line na platformie e-learningowej „Natura 2000”.
Platforma szkoleniowa opracowana została w ramach projektu „Misja Natura” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Instrumentu Finansowego LIFE+ oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Dlaczego e-learning?
E-learning to możliwość nauki w dowolnym miejscu i czasie. Korzystając z platformy e-learningowej zdobywamy nowe umiejętności, podnosimy swoje kwalifikacje, a zdobytą wiedzę możemy zweryfikować w testach na koniec kursów.

Na platformie szkoleniowej „Natura 2000” dostępnych jest 7 kursów:
– Natura 2000 – podstawowe informacje;
– Planowanie przestrzenne na obszarach Natura 2000;
– Siedliska przyrodnicze;
– Rola gatunków ważnych dla Wspólnoty w wyznaczaniu specjalnych obszarów ochronny;
– Turystyka;
– Rolnictwo ekologiczne;
– Natura 2000 i leśnictwo.

Kursy skierowane są m.in. do przedsiębiorców, jednostek samorządu terytorialnego, administracji samorządowej, rolników, nauczycieli, studentów oraz do wszystkich zainteresowanych zdobyciem wiedzy na temat funkcjonowania sieci Natura 2000, możliwości prowadzenia działalności gospodarczej na obszarach Natura 2000 oraz korzyści z tego wynikających.
Osoby, które pomyślnie ukończą kurs podstawowy „Natura 2000 – podstawowe informacje” oraz co najmniej jeden kurs obejmujący dowolnie wybrany temat, otrzymają imienny certyfikaty poświadczający ukończenie kursów. Zachęcamy do udziału w szkoleniach!

Platforma dostępna jest na stronie: http://misjanatura.fwie.pl/index.php/en/strona-glowna-cin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

9 − 4 =