Naturalne sposoby na insekty

Naturalne sposoby aby pozbyć się owadów z domu!

Mrówki

Mrówki są niesamowitymi małymi owadami, zdolnymi do przenoszenia do 10-krotności swojej masy ciała, ale wolimy kiedy pozostają poza naszym domem.
Co zrobić aby uniknąć lub pozbyć się nie proszonych gości?

Krok 1 – Pierwszym krokiem jest to, aby utrzymać powierzchnię domu i blatów kuchennych czystą. Spróbuj mieszanki octu i cytryny lub olejku eukaliptusowego, który pozostawi powierzchnie nieskazitelnie czyste, a także odstrasza mrówki.
Krok 2 – Mrówki nadal nie są odstraszone? Spróbuj zabezpieczyć punkty wejściowe, spody i narożniki cienkimi liniami olejków cytrusowych, sokiem z cytryny lub nawet cynamonem.
Krok 3 – skórka ogórka lub jego plastry są naturalnym środkiem odstraszającym. Obierz ogórek, stwórz kwiat ze skórki, jeśli chcesz, zabezpieczając go wykałaczką.
Dodatkowa zaleta – jesz regularnie bogatego w witaminy i minerały ogórka !
Krok 4 – Jeśli musisz zachować pewne pokarmy na zewnątrz, stwórz barierę ochronną wokół nich, ustawiając je w płytkim naczyniu z wodą.
Krok 5 – Stwórz własną przynętę na mrówki. Wymieszaj 1 łyżeczkę kwasu borowego i 6 łyżek cukru w dwóch szklankach wody. Zanurz waciki w tej mieszaninie i umieść je w miejscach uczęszczanych przez mrówki.

Należy uważać, aby upewnić się, że dzieci nie zjedzą tego; nie są toksyczne, ale mogą powodować lekkie podrażnienie. Kwas borowy ‘’odprowadzi z powrotem’’ mrówki do ich gniazda. Po kilku tygodniach przestaną one wracać do Twojego domu.

Karaluchy

Karaluchy mogą przetrwać wojnę nuklearną, ale to nie powód, aby udzielać im schronienia. Czystość to podstawa- mydło i woda są waszą podstawową obroną przed nimi. Pojemniki powinny mieć powłoki ściśle przylegające, a najlepiej, żeby wszelkie odpady były usunięte jak najszybciej.

Krok 1 – Ogórki działają równie skutecznie na karaluchy – więc zabieramy się do obierania.
Krok 2 – Liście laurowe i strąki czosnku również zniechęcają karaluchy. Bądź kreatywny, stwórz małe girlandy lub wykałaczki przebite przez liście laurowe, czy strąki i przechowuj je w rogach.
Krok 3 – Kwas borowy w proszku jest rozwiązaniem, gdy sytuacja jest ekstremalna. Gdy jest spożywany przez karaluchy to odwadnia je, a tym samym je zabija. Borowy proszek należy przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci, najlepiej aby umieścić go tylko w wysokich miejscach.

Komary? Aksamitka na ratunek!

Bolesne, czerwone, opuchnięte ugryzienia? Nigdy więcej.

Krok 1 – Najważniejszą rzeczą jest to, aby wyczyścić rynny, parapety i tarasy ze stojącej wody, tak często jak to możliwe.
Krok 2 – Sadzenie aksamitki w pobliżu okien i drzwi to świetny pomysł, kwiaty odstraszają komary bardzo dobrze.
Krok 3 – Można również używać naturalnego oleju z miodli indyjskiej i nawilżać skórę, co również daje dobre efekty.
Krok 4 – Olejki eteryczne, takie jak bazylia, lawenda i mięta są również świetne w odstraszaniu komarów. Czy zasadzisz drzewko lub spryskasz się mieszanką z wody i olejku, będziesz wolny od ugryzień komarów.

aksamitka
Naturalne sposoby na insekty

Muchy i pchły

Muchy i pchły są dość trudno wypędzić z domu. Te małe skrzydlate istoty znajdują się wokół żywności lub zwierząt, i są zmorą.
Twoi sprzymierzeńcy?
Rośliny takie jak mięta, bazylia i cytrusy. Olejki eteryczne będą działać równie dobrze.

Krok 1 – Odkurzaj i czyść dywany i zasłony tak często jak tylko to możliwe.
Krok 2 – Kąp zwierzęta z łagodnym mydłem i rozczesuj ich sierść tak regularnie, jak wskazane.
Krok 3 – Liście laurowe, goździki i eukaliptus wieszane na drzwiach lub oknach też odpychają muchy.
Krok 4 – Upewnij się, że żywność czy owoce nie są pozostawione na zewnątrz przez zbyt długi czas; używaj pokrywek oraz koszy siatkowych.

Serdeczne podziękowania dla The Better India

za możliwość skorzystania z materiału.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 + siedemnaście =