Nowoczesne centra lokalnego handlu w kujawsko-pomorskiem !

targowiska

W dziewięciu miejscowościach regionu działają już nowoczesne targowiska wybudowane bądź zmodernizowane dzięki wsparciu Urzędu Marszałkowskiego w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Realizacja programu „Mój Rynek” w Kujawsko-Pomorskiem zakończona będzie w czerwcu z liczbą 11 takich nowoczesnych centrów lokalnego handlu.

Tworzenie takich targowisk pomaga w skróceniu łańcucha pośredników między producentem a konsumentem. Dzięki nim mieszkańcy regionu mają możliwość zakupu świeżych i tańszych wyrobów, a lokalni wytwórcy łatwiej znajdują nabywców swoich produktów – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Wsparcie na budowę targowisk trafia do gmin w ramach rządowego programu „Mój rynek”. Środkami na ten cel dysponują samorządy województw w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

Przedsięwzięcia mogły być zrealizowane w miejscowościach do 50 tysięcy mieszkańców. Dofinansowanie Urzędu Marszałkowskiego trafiło na remont i budowę targowisk w 11 miejscowościach regionu.

Do tej pory zakończyła się modernizacja lub budowa od podstaw targowisk w Wąbrzeźnie, Janikowie, Więcborku, Pakości, Czernikowie, Sępólnie Krajeńskim, Skrwilnie, Jabłonowie Pomorskim i Baruchowie. Do połowy roku realizacja podobnych inwestycji zakończy się w Kowalewie Pomorskim i Boniewie.

Targowiska są utwardzone, oświetlone, przyłączone do sieci wodociągowej, elektroenergetycznej i kanalizacyjnej, wyposażone w miejsca parkingowe, sanitariaty oraz odpływ wody deszczowej. Według wytycznych programu, zadaszone stoiska powinny zajmować co najmniej połowę powierzchni handlowej. Zostały także podzielone na sekcje, w których będą sprzedawane towary danego rodzaju. Przynajmniej połowę powierzchni handlowej powinny zajmować stoiska z produktami rolno-spożywczymi.

Żródło: Urząd Marszałkowski w Toruniu

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jeden × 1 =