Ocalmy rekiny

Olek Shark Love

Każdego dnia na świecie jest ktoś, kto chce wpłynąć pozytywnie na stan środowiska, zwrócić uwagę wielu i przekonać, że konieczne jest szybkie działanie, aby przeciwdziałać rozległym zniszczeniom.
Najważniejsza jest jednak świadomość każdego z nas.

Do wielu osób dotrzeć może tylko przekaz artystyczny, dlatego dzisiaj prezentujemy wizję, która nas urzekła i która jest ważnym przesłaniem w sprawie rekinów.

Międzynarodowej sławy artysta Olek (absolwentka UAM w Poznaniu) pomaga chronić rekiny i oceany.

Dlaczego?

Rekiny i oceany na świecie mają poważne kłopoty i potrzebują naszej pomocy.

W celu zwiększenia świadomości jak bardzo potrzebny jest dobry stan systemu podtrzymywania życia na Ziemi (oceany dostarczają 70% tlenu, którym oddychamy), międzynarodowej sławy artystka Olek (sztuka szydełkowania) podjęła współpracę z organizacją non-profit, chroniącą oceany: PangeaSeed.

Każdego roku około 100 milionów rekinów jest zabijane by zaspokoić popyt na zupę z płetwy rekina !!

Jeśli obecne tendencje będą kontynuowane to rekiny mogły wyginą za 10-20 lat.
To pociągnęłoby za sobą katastrofalne skutki dla zdrowia ekosystemu morskiego, gdzie przez ostatnie 450 milionów lat, rekiny jako drapieżniki zajmujące wierzchołek na szczycie oceanicznego łańcucha pokarmowego, pożerały osobniki chore, stare i słabe, utrzymając oceany w zdrowiu.

W ramach tej współpracy z Olek, zespół wyruszył na wyprawę na wyspę Isla Mujeres, przy półwyspie Jukatan w Meksyku z zamiarem stworzenia inspirujących obrazów, aby zmienić spojrzenie opinii publicznej na rekiny i pokazać, że rekiny są więcej warte żywe niż martwe.

Olek White Mermaid 3

 

Olek Shirmaid Shark 2.2

Olek Butterfly Swimmer 2

 

Poniżej przesłanie artystyczne:

Zdecydowałam się na szydełku wnieść swój fragment do społecznej świadomości odnośnie stanu oceanów i promowania zachowania życia morskiego.

Powtórzyć stwierdzenie Jason DeCaires Taylora, to tykająca bomba i musimy działać teraz, jeśli chcemy zachować nasze morza.

Materiały użyte materiały są naturalne i biodegradowalne.

 

Olek MUSA 4.1

 

OlekNYC -Dziękujemy bardzo za nadesłane materiały i zdjęcia

 

 

Zobacz >>> 19-letni Boyan Slat oczyści oceany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwadzieścia − osiem =