Odkryj piękno fotografii-wystawa IGPOTY.

wystawa IGPOTY

Śląski Ogród Botaniczny zaprasza na wernisaż kolejnej wystawy organizowanej w ramach kampanii „Różnorodność – potęga życia” dofinansowanej ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Poprzez kampanię organizatorzy pragną zwrócić uwagę na piękno związane ze złożonością, wielością form i rozwiązań, oryginalnością, swoistością… różnorodnością. W różnorodności tkwi bowiem siła przetrwania, zdolność do zaadaptowania się do zmiany środowiska. Jednym z przejawów tej różnorodności łączącej w sobie elementy Natury i Kultury są ogrody, w których dostrzeżemy różne filozofie życia; to one są odbiciem rozwijanego w danej kulturze światoobrazu, jego ewolucji lub dojrzewania.

Na wystawę IGPOTY złożyło się prawie 80 wielkoformatowych fotografii nagrodzonych w konkursie International Garden Photographer of the Year – edycje z lat 2010–2014. W konkursie tym biorą udział fotograficy z całego świata, zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy.

Wystawa IGPOTY podróżuje po całym świecie i jest pokazywana w przepięknych i prestiżowych miejscach. Teraz mogła również zawitać do Polski, do Śląskiego Ogrodu Botanicznego. W niebanalnym otoczeniu Centrum Edukacji Przyrodniczej i Ekologicznej ŚOB będą mogli Państwo podziwiać wspaniałe fotografie nagrodzone w różnych kategoriach, m.in. Piękne ogrody, Piękno roślin, Dzikie kwiaty w krajobrazie, Szczodra Ziemia i in.

 

Andrzej Bochenski

Zdjęcie: Andrzej Bocheński

 

Krzysztof Browko

 Zdjęcie: Krzysztof Browko

Rosanna Castrini RGB

 Zdjęcie: Rosanna Castrini

Vincentius Ferdinand

 Zdjęcie: Vincentius Ferdinand

 

Magda Wasiczek

Zdjęcie: Magda Wasiczek

 

Wernisaż uświetni swą obecnością wiele znakomitych gości, m.in. fotografki Joanna Stoga i Magdalena Wasiczek, których prace zostały nagrodzone w kilku edycjach konkursu IGPOTY w różnych kategoriach.

Zapraszamy na wystawę International Garden Photographer of the Year (IGPOTY) do Śląskiego Ogrodu Botanicznego, mając nadzieję, że poza pięknem utrwalonym na fotografiach, dostrzegą Państwo również pełną harmonii różnorodność zrodzoną ze zderzenia Natury z Kulturą.

 

Zespół Śląskiego Ogrodu Botanicznego

 

Kontakt ws. organizacyjnych:

Małgorzata Szymańczyk

Śląski Ogród Botaniczny

e-mail: m.szymanczyk@sibg.org.pl

tel. 533 309 104

Kontakt ws. merytorycznych:

Joanna Stoga

Fotograf

e-mail: 100ga@wp.pl

tel. 601 433 363

—————————-

Magdalena Wasiczek

Fotograf

e-mail: magdalena.wasiczek@gmail.com

tel. 608 097 687

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

11 − osiem =