OTWARTE WROTA w Otwocku. Spotkanie z rolnikami ekologicznymi.

naturalna zywnosc od rolnika

Oddział Wschodniomazowiecki Stowarzyszenia EKOLAND włącza się do obrony prawa dostępu do lokalnego prawdziwego jedzenia.

W sobotę 8 lutego 2014 w godz 11- 15 w Otwocku (Szkoła Podstawowa ul. Ambasadorska 1) odbędzie się spotkanie konsumentów z rolnikami ekologicznymi OTWARTE WROTA.

Podczas tego spotkania będą zbierane podpisy pod listem otwartym do Premiera i Rządu RP w sprawie dostępu do lokalnej żywności, nabywanej wprost od rolnika.

Drugie spotkanie odbędzie się podczas Zebrania Walnego naszego stowarzyszenia, 11 lutego w MODR Siedlce, ul. Kazimierzowska.

Przewodniczący Oddziału Dariusz Dąbrowski
KONTAKT: Edyta Jaroszewska-Nowak, EKOLAND o/Zachodniopomorski, Międzynarodowa Koalicja dla Ochrony Polskiej Wsi – ICPPC, tel.: 609645386

Do Polski zaczęły spływać listy popracia postulatów protestujących rolników

zdrowa zywnosc od rolnika ma by legalna

jedzenie od rolnika ma by legalne protest w szczecinie

Zdjecia z protestu rolników – 21 stycznia 2014, w Szczecinie, gdzie protestowano pod hasłem: „Prezentacja nielegalnej żywności”.

Celem protestu było zaalarmowanie konsumentów, że niebawem na rynku spożywczym pozostanie tylko wysokoprzetworzona, przemysłowa żywność produkowana przez korporacje, która odpowiada za pogarszający się stan zdrowia Polaków.
Rolnicy i konsumenci bronili prawa dostępu do lokalnego, prawdziwego jedzenia.

{youtube}6WZ01EHJJ3E|450|350|0{/youtube}

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwa × 2 =