Parki krajobrazowe zapraszają.

kujawsko pomorskie

Osiem kujawsko-pomorskich parków krajobrazowych zaprasza na rodzinne spacery i zajęcia edukacyjne.

Przyjazd warto zaplanować ze specjalną aplikację na komórki i tablety. Najbliższe wydarzenia to Lato w Nadgoplańskim Parku Tysiąclecia (10-11 września) oraz „Dzień Żurawia” w Krajeńskim Parku Krajobrazowym (11 września).

– W Kujawsko-Pomorskiem mamy osiem parków krajobrazowych, wszystkie warte tego, by zobaczyć je i poznać osobiście – wspaniała przyroda z rzadkimi gatunków zwierząt i roślin, liczne jeziora, atrakcyjne szlaki turystyczne, interesujące materialne świadectwa dziedzictwa kulturowego. Nie znam takich, którzy tu nie wracają, często po wiele razy – zachęca marszałek Piotr Całbecki.

Brodnicki Park Krajobrazowy to mniej więcej 45 jezior. Tucholski Park Krajobrazowy i Wdecki Park Krajobrazowy są częściami największego polskiego rezerwatu biosfery – Borów Tucholskich. Nadgoplański Park Tysiąclecia oraz Gostynińsko-Włocławski Park Krajobrazowy oferują świetne warunki do podglądania ptaków. Zespół Parków Krajobrazowych Chełmińskiego i Nadwiślańskiego chroni i pielęgnuje walory przyrodnicze Doliny Dolnej Wisły oraz kultury menonickiej. W obrębie Krajeńskiego Parku Krajobrazowego znajduje się najwyższe w regionie wzniesienie – Czarna Góra. Przyrodę Górznieńsko-Lidzbarskiego Parku Krajobrazowego cechuje różnorodność gatunków roślin, w tym ściśle chronionych.

Więcej informacji o parkach krajobrazowych na portalu nasze.kujawsko-pomorskie.pl

Opracowana na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego aplikacja „Parki Krajobrazowe Województwa Kujawsko-Pomorskiego” na telefon lub tablet łączy funkcjonalność wirtualnego przewodnika i nawigacji. Pozwala na planowanie wycieczek, w przystępny sposób prezentuje atrakcje, a wyczerpujące opisy wzbogacone są o fotografie i grafiki.

• Aplikacja do pobrania http://parki.kujawsko-pomorskie.pl/

W najbliższy weekend (10-11 września) Nadgoplański Park Tysiąclecia zaprasza na imprezę „Lato w parku”. W sobotę (10 września) odbędzie się konkurs wędkarski dla dzieci i młodzieży do lat 15 oraz rajd rowerowy wokół jeziora Gopło. W niedzielę przy Mysiej Wieży w Kruszwicy odbędzie się wypełniony atrakcjami piknik. W programie występy, quizy oraz konkursy plastyczne i przyrodnicze dla dużych i małych, a także akcja „Odpady segregujesz – drzewko zyskujesz”.

Więcej informacji. http://www.kruszwica.um.gov.pl/pl/news/lato-w-parku-0

W niedzielę (11 września) Krajeński Park Krajobrazowy zaprasza na festyn przyrodniczo-edukacyjny „Dzień Żurawia”, który odbędzie się na terenie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sypniewie. Wśród atrakcji pokazy pracy psa policyjnego i udzielania pierwszej pomocy, zabawy, quizy i konkursy z nagrodami, stoiska z rękodziełem, degustacja potraw oraz „Bieg żurawia”.

Więcej informacji http://parki.kujawsko-pomorskie.pl/kpk/historia-parku/wydarzenia-i-informacje/1433-dzien-zurawia-przyjdz-zobacz-poznaj

Więcej informacji o wydarzeniach w naszych parkach krajobrazowych http://kujawsko-pomorskie.pl/pliki/wiadomosci/20160721_sezon/imprezy_w_parkach_2016.pdf

 

BRODNICKI PARK KRAJOBRAZOWY fot. Brodnicki Park Krajobrazowy 2

 PARK KRAJOBRAZOWY fot. Brodnicki Park Krajobrazowy

 

Tucholski Park Krajobrazowy fot.Andrzej Goinski 7

 Tucholski Park Krajobrazowy fot.Andrzej Goinski

PARK

PARK GORZENIENSKO-LIDZBARSKI fot. Park Gorzeniensko-Lidzbarski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

16 + cztery =