Paweł potrzebuje naszej pomocy !

 Paweł potrzebuje naszej pomocy  xxx

Paweł to rolnik, ogrodnik, pasjonata ekologii, który tworzy ekoosadę. Znajduje się ona w Kotlinie Kłodzkiej, obok miasteczka Bardo, w przysiółku Opolnica. W ubiegłym roku  rozpoczął stawianie domu na swojej działce i wystarczyło kilka minut, aby dom przestał istnieć…. Poznaj jego historię i pomóż, aby zakończyła się happy end’em…

Paweł to młody człowiek, który konsekwentnie realizuje swoje marzenia związane z ekożyciem. Pełen pasji i zaangażowania tworzy swoje ekologiczne gospodarstwo…

Paweł potrzebuje naszej pomocy 2

Śledzi nowe trendy i przekazuje swoją wiedzę innym- organizując warsztaty ekologiczne…Potrzebuje domu, który będzie częścią jego ekopomysłów. Według niego najlepsza bedzie dom w technice słomo gliny. Rozpoczyna sie jego wielka ekologiczna przygoda ( bo postawienie domu to przecież jest wyzwanie dla każdego młodego człowieka )

Paweł potrzebuje naszej pomocy 8

Powstała piwnica, konstrukcja drewniana, dach. Zorganizował warsztaty budowania w technice słomo – gliny i w ten sposób konstrukcja domu wypełniła się kostkami ze słomy.

Paweł potrzebuje naszej pomocy 3

 

W trakcie kolejnych warsztatów, w trakcie których miało rozpocząć się tynkowanie gliną, zdarzył się wypadek.

Iskra ze szlifierki kątowej padając na słomę, wznieciła pożar i w ciągu kilkunastu minut cały dom spalił się i runął jak domek z kart.

 Paweł potrzebuje naszej pomocy 5

Stało się to 18 sierpnia.

W tym momencie (27 października) ruszyła już akcja na portalu „Polak Potrafi”, za pomocą którego zbierane są fundusze na odbudowę spalonego domu.

Jak możemy pomóc?

Wiecej informacji na:

projekt na PP: https://polakpotrafi.pl/projekt/ekoosada

gospodarstwo Pawła: www.kobielus.most.org.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 × 5 =