Półmetek głosowania na Drzewo Roku 2015

Półmetek Drzewo Roku

Tylko do końca czerwca można oddawać głosy na swojego faworyta w konkursie Drzewo Roku 2015 Klubu Gaja. W tej chwili na prowadzenie wysunęły się dąb Bolko z Hniszowa, którego imieniny są corocznie świętowane przez okolicznych mieszkańców oraz reliktowa sosna z Sokolicy, która rośnie na skraju przepaści. Jednak to, które drzewo z finałowej szesnastki zwycięży zależy wyłącznie od Was!

Głosujemy na stronie www.drzeworoku.pl. To z drzew, które uzyska największe poparcie zdobędzie tytuł Drzewo Roku 2015 oraz będzie reprezentowało Polskę w międzynarodowym konkursie Europejskie Drzewo Roku w lutym 2016r.

Konkurs Drzewo Roku zwraca uwagę na rolę drzew w naszym życiu, wzmacnia świadomość społeczną w odniesieniu do środowiska, w którym żyjemy. Ambasadorami konkursu są są podróżniczka i pisarka Elżbieta Dzikowska, reżyser i senator Kazimierz Kutz oraz językoznawca, popularyzator wiedzy o języku polskim prof. Jan Miodek.

Wszystkich finalistów poprzednich edycji plebiscytu można znaleźć w aplikacji mobilnej „Drzewa z klimatem” Klubu Gaja. Przedstawia ona ciekawe przyrodniczo, historycznie i kulturowo drzewa w Polsce, a także atrakcje turystyczne oraz atlas drzew. Aplikacja adresowana jest do wszystkich miłośników przyrody i podróżników szukających ciekawych miejsc w naszym kraju. Można pobrać ją bezpłatnie w sklepie Google Play i App Store.

Serdecznie zapraszamy do głosowania na Drzewo Roku 2015!

Czytaj więcej o finalistach >>>

Konkurs Drzewo Roku prowadzony jest w ramach Programu Święto Drzewa dofinansowanego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej i Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Patronaty: Minister Środowiska, Minister Edukacji Narodowej, Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy, Wojewoda Śląski, Marszałek Województwa Śląskiego. Patronat medialny: Program 1 Polskiego Radia. Partnerzy strategiczni: Lasy Państwowe, LeasePlan Fleet Management (Polska). Partnerzy: Troton, Eco Service, Green Project, Ashoka. Współpraca: Partnerstwo dla Klimatu, Nadace Partnerstvi, Uniwersytet Śląski, Kampania Miliarda Drzew dla Planety.

Dodatkowe informacje:
Jolanta Migdał, Klub Gaja, koordynatorka programu Święto Drzewa – tel. 609 495 871.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

15 − 3 =