Pomóżmy uratować Maxa!

zagłodzony max 1

To Max…- zagłodzony przez właściciela chow chow…

Inspektorzy Łódzkiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami podjęli zgłoszenie mówiące o zagłodzonym psie
w jednej ze wsi pod Rokicinami. Widok jaki zastaliśmy na miejscu był zatrważający!

Spory psiak w typie chow chow’a leżał w pseudo budzie i praktycznie się nie poruszał. Na miejsce została wezwana policja. Przybył też właściciel, który oznajmił że pies jest stary i od dwóch dni nie je i nie pije.

W trakcie ustalania stanu faktycznego okazało się, że pies o imieniu Max nigdy nie był u lekarza weterynarii, nigdy nie był szczepiony ani leczony. Inspektorzy ŁTOnZ stwierdzili, że zwierzak jest skrajnie wyczerpany i zagłodzony. Przy oględzinach psiaka był też obecny lekarz z Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Tomaszowie Mazowieckim, który również stwierdził rażące zaniedbanie psa, które doprowadziło, że pies wygląda jak szkielet, ma widoczne kości żeber, miednicy, praktcznie nie ma mięśni. Stwierdzono, także że doprowadzenie psa do tak drastycznego stanu musiało trwać co najmniej kilka tygodni.

Oczywiście Inspektorzy ŁTOnZ podjęli decyzję o natychmiastowym odbiorze psa i złożeniu zawiadomienia do organów ścigania w związku z popełnieniem przestępstwa opisanego w art. 35 ust. 1a Ustawy o Ochronie Zwierząt.

Praktycznie nieprzytomny Maksiu niezwłocznie trafił do Przychodni Weterynaryjnej, gdzie po wykonaniu wstępnych zabiegów okazało się, że ma 35,5 stopni temperatury i waży niespełna 14 kg! Obecnie jest ogrzewany i otrzymuje kroplówki! Walczymy o jego życie! Choć ta walka będzie bardzo ciężka! Nie poddamy się jednak i doprowadzimy sprawę do końca, także tą dotyczącą ukarania właściciela!
Wszystkich, którzy zechcieliby dołożyć swoją cegiełkę do ratowania życia Maksia,
zapewnienia mu najlepszej opieki weterynaryjnej prosimy o wsparcie!

POMOC!


Łódzkie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami
ul. Piotrkowska 117 lok. 19, 90-430 Łódź
Konto: 18 1090 2705 0000 0001 1606 1967
z dopiskiem: ZAGŁODZONY MAX

Przekaż nam 1%
1% KRS: 0000014017

Dziękujemy za pomoc:
Powiatowemu Inspektoratowi Weterynarii w Tomaszowie Mazowieckim
Policjantom z Komisariatu Policji w Rokicinach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

8 + dziewiętnaście =