Pozyskaj darmowe światło przez LightCatcher

Dzięki pomysłowym lustrom i systemowi opartemu na technologii LightCatcher budynki uzyskują więcej światła dziennego do swoich wnętrz..
To sprawia, że jest to tania i ekologiczna alternatywa oświetleniowa – LightCatcher generuje zieloną energię i mnóstwo światła.

PODSTAWOWA ZASADA DZIAŁANIA

Zasada działania LightCatcher jest bardzo prosta.

Lustro zintegrowane z kopułą z poliwęglanu, poprzez czujnik szuka optymalnego ustawienia względem żródła światła.

Zazwyczaj jest to słońce, ale jeśli słońce jest za chmurami system znajdzie inne miejsce o największym dostępnym  .

Lustra rejestruje światło dzienne przychodzące, które jest następnie odbite, filtrowane (UV) i wzmacniane przed rozprzestrzeniem w całym budynku.

Oznacza to, że można mieć światło dzienne średnio dziesięć godzin dziennie (oszczędza to 20-70% zużywanej dla oświetlenia energii elektrycznej), do tego jasne i przyjemne.

Otwór w dachu (pod LightCatcher) –  1,6 m2 – zapewnia wystarczającą ilość światła dla powierzchni od 60 do 120 m2 !

I to całkowicie za darmo!

Lustro napędzane przez opatentowaną technologię czujników, zawsze wyszuka optymalne światło.

Mały zintegrowany panel słoneczny zapewnia, że system działa w pełni autonomicznie bez konieczności podłączenia do sieci elektrycznej.

LightCatcher wnosi maksymalną ilość światła dziennego do wnętrza budynku poprzez wyjątkowo mały otwór w dachu (szczególnie w obiektach przemysłowych i użyteczności publicznej) bez wad tradycyjnych kopuł świetlnych i po niższej cenie. Mnóstwo światła, przyjemnego,naturalnego i zdrowego.

sporthalsint truiden LightCatcher na dachu 2
Hala sportowa Sint-truiden

Powyżej zainstalowane kopuły LightCatcher na dachu Sporthal Sint-truiden (Belgia); poniżej, widok na wnętrze hali oświetlonej naturalnym światłem z LightCatcher (zdjęcia z: www.econation.be )

sporthalsint truiden LightCatcher oswietla hale
LightCatcher oświetla halę

NAJLEPSZA DOSTĘPNA TECHNOLOGIA

EcoNation opracowała LightCatcher we współpracy z Uniwersytetu w Gandawie (Worldwide Patentowym). LightCatcher jest tylko światło kopuły, że spełnia wszystkie wymogi najlepszych dostępnych technologii.

Oznacza to, że LightCatcher przewyższa najsurowsze normy europejskie w odniesieniu do wydajności świetlnej, rozpraszania światła, izolacji cieplnej i ekologicznego wytwarzania (ślad węglowy LightCatcher jest około 6,6 razy mniejszy niż w przypadku tradycyjnych kopuł świetlnych = mniej materiału więcej światła).

Przy średnim okresie zwrotu kosztów: dwa do czterech lat – a czasem nawet mniej – rentowność LightCatcher jest szczególnie wysoka.

MASZ DUŻY DACH  – 5000m2 ?

 Interesująca jest również propozycja biznesowa spółki belgijskiej.

EcoNation instaluje kopuły LightCatcher na swój koszt, w budynkach komercyjnych i rządowych, a następnie rejestruje zoszczędnoną energię.

Uzyskane oszczędności dzielone są między EcoNation i klienta.

Zapewnia to możliwość realizacji ekoinwestycji bez wpłaty pieniędzy ze strony zainteresowanego klienta.

 (zródło tekstu: www.econation.be )

PRZECZYTAJ TEŻ >> 12W NanoLight 2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziewięć − pięć =