Propagowanie pszczelarstwa to trzon naszej idei.

LOGO pasieka jpg

Po latach gonitwy za pieniędzmi powiedzieliśmy – dość. Poczuliśmy, że czas najwyższy podjąć wyzwanie w realizacji czegoś ponad codziennymi staraniami o poprawę własnego bytu. Porzucamy, więc miasto na rzecz odludzia, które nas urzekło.

My, czyli Agnieszka – pedagog, w którym biurokracja naszego szkolnictwa nie zdołała zabić pasji uczenia oraz Przemek – choć z wykształceniem technicznym, stał się technikiem rolnikiem, gdyż bliższe to środowisku i możliwości wdrażania myśli ekologicznej w życie.

Oboje pragniemy ocalić nasze środowisko dla potomnych w niezmienionym stanie. Potrzeb i możliwości w tym zakresie jest wiele: woda, energia, walka z modyfikacjami genetycznymi, zatrucia i zanieczyszczenia, itp.

Na początek wybraliśmy wsparcie pożytecznych owadów zapylających i edukację dzieci w tym zakresie.

Propagowanie pszczelarstwa to trzon naszej idei.

Chcemy pokazać, ile ludzie mogą otrzymać od pszczół w zamian za przychylność i wsparcie. Przecież pozostawienie dzikiego zakątka w zaułku ogrodu, sadzenie roślin miododajnych czy stosowanie naturalnych środków ochrony roślin, to tak niewiele a ma ogromne znaczenie dla przetrwania wszystkich zapylaczy. A od nich zależy istnienie ok. 30% roślin spożywanych przez człowieka.

Pragniemy na terenie naszego siedliska stworzyć pasiekę szkoleniową oraz miejsce do prowadzenia warsztatów dydaktycznych dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym.

Ponieważ nie możemy liczyć na uzyskanie środków unijnych na realizację naszych celów, korzystamy z możliwości finansowania crowdfundingowego.

Na Portalu społecznościowym PolakPotrafi.pl wystartowaliśmy z projektem Pasieka pod Macierzankowym Wzgórzem, gdzie dzięki ludziom dobrej woli zbieramy fundusze na utworzenie pasieki.

Więcej o naszym projekcie możecie dowiedzieć się na stronie:

https://polakpotrafi.pl/projekt/pasieka-pod-macierzankowym-wzgorzem

Tam też dowiecie się, w jaki sposób możecie stać się współtwórcami Pasieki pod Macierzankowym Wzgórzem. Zapraszamy.

Jesteśmy przekonani, że coraz więcej ludzi zrozumie, że zjawisko ginięcia pszczół stanowi problem globalny i zapobieganie temu nie powinno leżeć tylko w gestii pszczelarzy. Wspólnie możemy temu zaradzić.

Agnieszka Markiel
Przemysław Gortat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwanaście − 5 =