Radiestezja w ogrodzie

Zdrowsze i lepiej owocujące drzewa !

W 1979 r przeprowadzono doświadczenia na terenie Pracowniczego Ogrodu Działkowego w Poznaniu w kierunku stosowania obwodów drgań dla roślin.
Wyniki zaskoczyły działkowiczów: drzewa okręcone drutem miedzianym okazały się zdrowsze i lepiej owocujące. Odżyły nawet drzewa przeznaczone do karczowania.
Tak prosta metoda musiała spotkać się z uznaniem działkowiczów.

Okręcanie drutem miedzianym pni drzew owocowych i innych roślin wpisało się więc w wiosenny kalendarz prac na działce.

Z doświadczeń wynika, że można zalecić okręcanie pni drzew owocowych, każdego roku na wiosnę, drutem miedzianym o średnicy 2-5 mm. Mniejsze rośliny wymagają drutu o odpowiednio mniejszej średnicy np.: 0,2-2,0mm. Liczbę zwojów dobiera się radiestezyjnie.

Jeden koniec drutu wciskamy do ziemi a drugim końcem okręcamy pień / łodygę w kierunku prawoskrętnym, pozostawiając luz dla wzrostu rośliny. Po nawinięciu kolejnego zwoju sprawdzamy wahadłem czy liczba zwojów jest wystarczająca. Jeżeli wahadło nie zawiruje zdecydowanie, dodajemy następny zwój. Górny koniec spirali powinien być skierowany na zewnątrz.

Więcej szczegółów podane jest w rewelacyjnej książce Czesława Spychalskiego ‘’ Radiestezja w domu i ogrodzie’’. Państwowe Wydawnictwo Rolnicze i Leśne, Poznań 1986.

Warto przeczytać !

Ogrodowe podpowiedzi

Rośliny okrywowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzynaście + 12 =