Razem w obronie polskich dzieci.

poprą protest rolników

Tym razem matki i babcie, lecz także ojcowie i dziadkowie, przyjdą do Zielonego Miasteczka, aby wesprzeć protest rolników i wyrazić swoje poparcie dla ich postulatów.

Rodzice i dziadkowie zatroskani dramatycznym wzrostem zachorowań u dzieci na choroby cywilizacyjne, jak cukrzyca, alergie, rak, czy otyłość, wywołane w znacznej mierze przez skażoną chemicznie i genetycznie żywność przemysłową, będą domagać się od Pani Premier spełnienia trzech najważniejszych dla wszystkich Polaków postulatów, tj. ustawy zapobiegającej wyprzedaży ziemi obcokrajowcom, która najczęściej trafia bezprawnie w obce ręce, umożliwienia rolnikom sprzedaży bezpośredniej produktów przetworzonych, jak dżemy, soki, sery, czy inne przetwory, oraz ustawowego zakazu obrotu i uprawy GMO.

” Żądamy dostępu do dobrej żywnosci pochodzącej od polskich rolników, żywności, która produkowana jest w sposób tradycyjny, tj.
bez chemii i genetycznych modyfikacji. Tymczasem polskie prawodawstwo traktuje taką żywność jak nielegalną, przez co mieszkańcy miast nie mają do niej dostępu”. – mówi Lena Huppert, mama i babcia

Dzieci, które przyjadą na happening z rodzicami i dziadkami, narysują na papierowych talerzach zdrowe, nieskażone wyroby pochodzące z polskich gospodarstw rolnych. Rysunki te zostaną przekazane Pani Premier razem z żądaniami spełnienia najważniejszych dla wszystkich Polaków (rolników i konsumentów) postulatów:

1. Ustawy zapobiegającej wyprzedaży ziemi obcokrajowcom.
2. Umożliwienia rolnikom sprzedaży bezpośredniej produktów przetworzonych.
3. Ustawowego zakazu obrotu i upraw GMO.

GDZIE:

ZIELONE MIASTECZKO ROLNIKÓW PRZED URZĘDEM RADY MINISTRÓW,

Al. Ujazdowskie (na wysokości bramy głównej do Łazienek Królewskich)

 

KIEDY:

28.02.2015 – SOBOTA W GODZINACH 15.00 – 17.00

 

Materiał: ICPPC

Zdjęcie: Pixabay

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 × 4 =