Rzeź 250 waleni z rodziny delfinowatych na Wyspach Owczych.

Przedwczoraj około godziny 14.00 czasu lokalnego na plażach duńskich Wysp Owczych  z zimną krwią zabito około 250 waleni z rodziny delfinowatych.

Ubijanie, znane z tradycyjnego określenia “grindadráp Wysp Owczych” odbyło się w dwóch oddzielnych polowaniach z nagonką, które zakończyły się w Tórshavn i Bøur.

Grindadrap to miejscowa od wielu wieków tradycja, polegająca na napędzeniu motorówkami waleni w kierunku plaży.

Tam wystraszone i bezbronne zwierzęta zostają zadźgane. Morze przemienia się w kałużę krwi…. Przyglądają się temu całe rodziny (również dzieci).

Najgorszy jest fakt, że śmierć konających w męczarniach delfinów nie robi jakiegokolwiek wrażenia na duńskich władzach, które każdego roku nie sprzeciwiają się temu okrutnemu zwyczajowi.

Tylko dzięki odwadze i poświeceniu członków organizacji Sea Shepherd możemy obejrzeć rzeź tylko na kanale you tube. Film jest bardzo drastyczny!

O zabijaniu zwierząt w imię “tradycji” lub “religii” pisaliśmy, w  grudniu 2014r, w artykule pt: Trybunał Konstytucyjny za legalnością uboju rytualnego.

Czy powinniśmy dziwić się, że na świecie występuje przemoc lub terroryzm, skoro tego rodzaju krwawe widowiska czy rytuały są sankcjonowane prawnie czy religijnie albo uzasadniane tradycją i często odbywają się z udziałem dzieci jako widzów ??

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć × jeden =