Skandal w Holandii

Zwierzęta nie powinny cierpieć…

Z przykrością i przerażeniem donosimy Ci dziś o potwornym skandalu w holenderskich rzeźniach. Inspektorzy kontrolujący ubojnie stwierdzili występowanie tak niewyobrażalnych nadużyć jak gotowanie świń żywcem i zdejmowanie skóry z nadal żywych cielaków. Nie odnajdujemy słów, by wyrazić nasze oburzenie.

Na inspekcję zdecydowano się po tym, jak miesiąc temu ujawniono szokujące filmy z rzeźni w Belgii. Byly holenderski sekretarz stanu powiedział wówczas, że coś takiego nie mogłoby się zdarzyć w Holandii i jak widać był w dużym błędzie. Dopóki zwierzęta będą zabijane na skalę przemysłową, dopóty takie sytuacje będą się powtarzały, bez względu na kraj.

19 ubojni otrzymało kary finansowe wahające się od 1500 do 5 tysięcy euro (jedna z nich otrzymała aż 11 kar), ale dla nas to zdecydowanie za mało. Choć czasem czujemy się bezsilni wybec ogromu cierpienia zwierząt hodowlanych, nie mamy zamiaru się poddawać. Nasz oddział w Holandii będzie się domagał natychmiastowego zamknięcia tych rzeźni i wprowadzenia obowiązku instalacji kamer we wszystkich ubojniach w kraju. A jeśli chcesz wesprzeć nasze działania, możesz przekazać nam drobną dotację:

CHCĘ POMÓC!

Dzięki Tobie zmieniamy los zwierząt w Polsce na lepszy. Bądź częścią tego ruchu i pomóż nam się rozwijać.

CIWF Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć × cztery =