Sklepik z Prawdziwą ŻYWNOŚCIĄ.

somiane stoisko z warzywami w hardwik

1 kwietnia o godzinie 11.00 zostanie otwarty w Warszawie ”Sklepik z Prawdziwą Żywnością”

„Zachęcam polskich rolników aby wzięli przykład z mojego i innych gospodarstw w Anglii i STAWIALI PRZY DROGACH PROWIZORYCZNE SKLEPIKI ZE SŁOMIANYCH KOSTEK korzystając ze skrzynki zaufania. Konstrukcja i koszty obsługi takiego sklepiku są minimalne. PIERWSZY taki sklepik symbolicznie OTWORZYMY w Miasteczku Rolników w samym sercu Warszawy!  Przykład sklepiku i lokalnej sprzedaży w UK można zobaczyć na filmie „Zbuduj Arkę cz. 1 – Jadwiga Łopata i Sir Julian Rose” https://youtu.be/Csv_6F26vKk …” – przekonuje Sir Julian Rose, prezes ICPPC(*)

 

WYDARZENIE pt. SKLEPIK Z PRAWDZIWĄ ŻYWNOŚCIĄ. „Prawdziwa żywność dla Prawdziwych Warszawiaków”

GDZIE?: Zielone Miasteczko Rolników przed URM, Al. Ujazdowskie

KIEDY?: 1 kwietnia, środa 2015 r., godz. 11:00

CO?: Otwarcie SKLEPIKU Z Prawdziwą ŻYWNOŚCIĄ. „Prawdziwa Żywność dla Prawdziwych Warszawiaków”

Szybko postawiony symboliczny SKLEPIK z Prawdziwą Żywnością powstał ze słomianych bloczków aby Prawdziwi Warszawiacy mieli dostęp do Prawdziwej Żywności. Inspiracja pochodzi z Anglii, z gospodarstwa Sir Julian Rose, prezesa ICPPC (*), w którym żywność sprzedaje się m.in. w sklepiku ze słomianych bloczków. Rolnicy zaprosili również Panią Premier aby mogła kupić dobrej jakości żywność na świąteczny stół dla siebie i swojej rodziny…

Zdjęcia: http://icppc.pl/index.php/pl/aktualnosci/621-przykladem-anglii-polscy-rolnicy-tworza-siec-sklepikow.html

Więcej INFORMACJI:

Polska ma obecnie najbardziej represyjne prawo żywnościowe ze wszystkich krajów Unii Europejskiej. Specjalnie wymyślono, w większości nieodpowiednie, przepisy sanitarno-higieniczne, aby uniemożliwić indywidualnym rolnikom wykonywanie w pełnym zakresie ich zawodu. Przepisy te nie przyszły z Brukseli, lecz z Warszawy!

Dzisiaj, zgodnie z prawem, rolnikowi nie wolno sprzedawać, jeśli nie prowadzi firmy, takich produktów jak: soki, dżemy, przeciery, kasze, mąki, chleb domowy, oleje, masło, sery, mleko i wiele innych. Sprzedaż wyżej wymienionych produktów jest NIELEGALNA i GROZI WYSOKIMI KARAMI. To oczywiście powoduje, że rolnicy nie mogą właściwie wykonywać swojego zawodu i nie mogą uczciwie zarobić na życie.
Tak więc najlepszej jakości i najbardziej poszukiwana żywność jest nielegalna. Jest to celowa, cyniczna próba umożliwienia supermarketom i przemysłowi spożywczemu uzyskania pełnego monopolu w całym kraju.

Supermarkety i spożywcze korporacje z wielkim sukcesem lobbują rząd RP. Zapewnia im to kontrola nad rynkiem żywnościowym i tym samym Polska niebezpiecznie traci niezależność żywnościową.

Obecny stan prawny skutecznie uniemożliwia rolnikom prowadzenie działalności przetwórczej, która mogłaby polepszyć kondycję finansową gospodarstw i umożliwić konsumentom dostęp do lokalnych produktów.

PRAWDZIWE POSTULATY Rolników.

Domagamy się:
1. Ustawy zapobiegającej wyprzedaży ziemi obcokrajowcom.
2. Umożliwienia rolnikom sprzedaży bezpośredniej produktów przetworzonych.
3. Ustawowego zakazu obrotu i uprawy GMO.
4. Kompleksowej i długoletniej polityki rolnej oraz odzyskania kontroli nad przetwórstwem rolno-spożywczym i rynkiem wewnętrznym.
5. Zmiany regulacji ustawowych w obszarze szkód łowieckich w sposób zapewniający rolnikom rekompensatę poniesionych strat.
6. Powołania Komisji Dialogu Społecznego ds. rolnictwa (strona rządowa, rolnicy, przedsiębiorcy).

WSPÓŁPRACA:

Komitet Protestacyjny Rolników Województwa Zachodniopomorskiego www.protestrolnikow.pl
(*) Międzynarodowa Koalicja dla Ochrony Polskiej Wsi – ICPPC
34-146 Stryszów 156, tel./fax +48 33 8797114 biuro@icppc.pl www.icppc.pl www.gmo.icppc.pl www.eko-cel.pl

Materiał: ICCPC

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

12 + 8 =