Śliczny pechowiec.

jeleń

Przeżył dzięki ludzkiej życzliwości i szybkiej reakcji leśników.

17 sierpnia br. leśnicy z Nadleśnictwa Pomorze otrzymali informację od mieszkańca wsi Budwieć o znalezionym byku jelenia, który zaplątał się w siatkę leśną. – Pechowiec trafił na uprawę leśną, na której nie zakończono jeszcze budowy ogrodzenia. Prawdopodobnie, nie potrafiąc znaleźć wyjścia, próbował staranować metalową sieć i niefortunnie w niej utknął.

Na ratunek zwierzęciu udali się niezwłocznie pracownicy nadleśnictwa oraz lekarz weterynarii.

Na miejscu okazało się, że w plątaninie drutu znajduje się młody, bo około pięcioletni, byk z bardzo okazałym porożem w formie dwudziestaka obustronnie koronnego. Ślady wskazywały, że nie spędził tam dużo czasu.

Mimo zmęczenia zwierzę było w bardzo dobrej kondycji i dopiero po otrzymaniu zastrzyku usypiającego dało się uwolnić.

Po wybudzeniu się zwierzę powoli zniknęło w lesie, a leśnikom pozostała satysfakcja, że w czas udało się uratować tak pięknego jelenia.

jeleń 2

 

W przypadku znalezienia w lesie rannego lub uwięzionego w siatce albo wnyku zwierzęcia, należy niezwłocznie powiadomić odpowiednią terytorialnie służbę nadleśnictwa lub policję –

Wasza szybka reakcja, może tak jak w powyższym przypadku, skrócić jego cierpienie lub uratować życie! Ważne jest także każdorazowe informowanie ww. służb o spotkanych w lesie przypadkach kłusownictwa                                     ( np. zastawionych sidłach i wnykach).

 

Tekst i zdjęcia: RDLP w Białymstoku

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6 + 10 =