Światowy Dzień Ludności w Śląskim Ogrodzie Botanicznym

Dzien Ludnosci

W najbliższą niedzielę, 13 lipca, Śląski Ogród Botaniczny zaprasza na kolejne święto w ramach Śląskiego Kalendarza Ekologicznego – Światowy Dzień Ludności.

Każdy, niezależnie od wieku, będzie mógł wziąć udział w grze terenowej Dzieje Ludzkości (g. 13) – stałym punkcie ogrodowych imprez – będą nagrody i kolejna pieczątka do zdobycia do Legitymacji Odkrywcy, którą mają dzieci biorące udział we wszystkich świętach ekologicznych.

 Śmiałków i odkrywców zapraszamy na wyprawę surwiwalową (g. 14)

Nie zapomnijcie o odpowiednim ubiorze i mocnych butach – wyprawa na dzikie tereny Śląskiego Ogrodu Botanicznego to nie przelewki !

Będą gry i zabawy na świeżym powietrzu oraz tor przeszkód dla wszystkich spragnionych sportowych wrażeń (g. 15), a dla lubiących manualne prace – warsztat ozdobnych wyrobów glinianych oraz codziennego użytku – Gliniane skarby (g. 16).

Na zakończenie (g. 17) w jamajskich rytmach zagra Flota Sound System – pełna energii muzyka i pozytywne przesłanie tekstów z pewnością porwą słuchaczy do pląsów.

Przez cały dzień odbywał się będzie wielki piknik pod hasłem „Rodzina na kocu”.

Zabierzcie ze sobą koce, koszyki piknikowe i dużo dobrego humoru, a organizatorzy zapewnią słońce, relaks i dobrą zabawę!

Przybywajcie do Śląskiego Ogrodu Botanicznego!

13 lipca 2014
godz. 12-18
Centrum Edukacji Przyrodniczej i Ekologicznej ŚOB
43-190 Mikołów Mokre
ul. Sosnowa 5

Szczegółowych informacji udziela organizator
Marzena Osmalak
e-mail: m.osmalak@sibg.org.pl
tel. 534 994 578

 Materiał i zdjęcie: Śląski Ogród Botaniczny

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 × 1 =