Trwa ”Zielony Tydzień” w Berlinie.

Internationale Grüne Woche w Berlinie IGW

Trwa Międzynarodowy ”Zielony Tydzień” w Berlinie (Internationale Grüne Woche w Berlinie – IGW) – oficjalna nazwa “Zielony Tydzień”.

 To miejsce, gdzie nie tylko zobaczysz prawie wszystko związane z rolnictwem, ale to także niepowtarzalna okazja spróbowania regionalnych produktów świata.

To jedna z najważniejszych wystaw w roku w dziedzinie żywności i rolnictwa- w swoim przemówieniu stwierdził Phil Hogan, komisarz UE ds Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Owoce i warzywa, mięso i ryby, produkty mleczne… krajowe i egzotyczne dania i przysmaki – rolnicy z całego świata pokazują bogactwo produktów swoich krajów ( także tych ekologicznych)

Odpoczywając po degustacji warto odwiedzić segmenty związane z leśnictwem i przemysłem drzewnym, krajobrazem i ogrodnictwem.

W szczególności warto odwiedzić pawilon kwiatowy, tym razem działający pod hasłem “Kultura Dziedzictwa Przyrody”. To co można tam zobaczyć to morze kwiatów, tulipanów, żonkili, azalii, storczyków, a także znacznie bardziej egzotycznych gatunków roslin uprawianych przez ekspertów w tej dziedzinie.

Co więcej… podzielą sie wiedzą podczas tematycznych imprez.

Jeżeli jesteś kolekcjonerem starych receptur to…wystawcy uchylą rąbka tajemnicy i ten prosty sposób można stać się posiadaczem tajnych tradycyjnych przepisów.

Jedno jest pewne: tu znajdzie każdy coś dla siebie. Pomyślano bowiem o wszystkich….także o alergikach, wegetarianach, weganach itp.

Krajem partnerskim tegorocznego” Zielonego Tygodnia” jest Łotwa i to co chociażby oni przygotowali skłania do natychmiastowej wycieczki do Berlina:)

Na ich ”stoisku” skosztować można: łotewski chleb w różnych wersjach z różnymi dodatkami ( marchew, orzechy), piwo, które można również ssać                  ( orzeźwiające!!!), miody pitne – czym one nie pachną….:),serów z dodatkiem nasion, pomidorów lub słodkiej koniczyny, z czosnkiem lub pokrzywy, wykonane w francuskim, niemieckim lub holenderskim stylu i nie tylko…

Tutaj znajdzie dla siebie coś smakosz mięsa. Nie odejdziesz szybko od stoiska z olejami  (cała gama olejów i przypraw np. z nasion konopi i lnu, nasion oleistych, octy winne albo marynowany kwiat czosnku )….i dla łasuchów:
Słodycze – a w szczególnosci dla tych, którzy lubią ekstrawagancję w kuchni np.czekoladki z melisy, ale nie tylko… nie zabraknie brzozowego syropu, placków z dyni, kandyzowanego rabarbaru czy sorbetu głogowego.

Wiecej oficjalna strona:http://www.gruenewoche.de/

 

Wystawa potrwa do 25 stycznia 2015r

Na podstawie materiału prasowego:Internationale Grüne Woche w Berlinie – IGW

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 × cztery =