”Ukryte zwierzęta” w soku.

klarowany sok

Co trzeci sok jabłkowy zawiera “ukryte zwierzęta”.

Jak podaje organizacja konsumencka foodwatch na podstawie przeprowadzonych testów i badań: ”Ci, którzy kupują jasny sok jabłkowy, nie mogą być pewni, że jest to produkt czysto owocowy.”

Jak to możliwe ?

Klarowanie soków ma na celu usunięcie zmętnień powstałych w procesach tłoczenia i dalszej obróbki.
Okazuje się, że jeden na trzy soki jest klarowany żelatyną zwierzęcą , a my jako konsumenci niekoniecznie możemy o tym wiedzieć.

“Wielu konsumentów chce dokonywać świadomych wyborów w odniesieniu do żywności pochodzenia zwierzęcego – z jakiejkolwiek przyczyny”, powiedziała Sophie Unger z foodwatch.
“Ale tak długo, jak nie ma obowiązku podawania zawartości na opakowaniu produktu, świadoma decyzja zakupu nie jest możliwa.”

foodwatch apeluje zatem o jasne i czytelne oznakowanie, kiedy substancje zwierzęce zostały wykorzystane w dowolnym momencie procesu produkcyjnego. To samo odnosi się do aromatów pochodzenia zwierzęcego, które są stosowane na przykład w pewnym układzie odmian lub barwników pochodzących od zwierząt

foodwatch to niezależna organizacja non-profit, która obnaża praktyki w przemyśle spożywczym, które nie są w interesie konsumentów. foodwatch walczy o prawa konsumentów, aby dokładnie wiedzieć, co kupują i cieszyć się dobrym jedzeniem, które jest zdrowe i nieskażone.

Zdjęcie: Pixabay

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzy + 3 =