Upcyklingowe meble w szkole

Szkoła w Bombaju stawia na ekologię.

Uczniowie dostają ławki i krzesła wykonane z przetworzonych kartonów!

Każdy, nawet niewielki krok podjęty z myślą o środowisku pomaga rozpowszechniać informacje na temat ekologii oraz wpajać wartości związane ze zrównoważonym rozwojem.

Jak donosi dziennik Mid-Day, uczniowie Supari Tank Municipal School w dzielnicy Bandra w Bombaju otrzymali nowe krzesła oraz ławki w całości wykonane z zużytych kartonów po jedzeniu.

Inicjatywa ta jest rezultatem kooperacji władz miasta z RU Greenlife, przedsiębiorstwem, które zajmuje się ekologicznymi rozwiązaniami i gospodarką odpadami, a obecnie planuje również wyprodukować więcej ławek dla wszystkich szkół publicznych w okręgu H-West. Aby tego dokonać, RU Greenlife podjęło się tego przedsięwzięcia wraz z koncernem Tetra Pak.

Władze miasta ustanowiły punkt zbiórki kartonów w szkole, w celu propagowania segregacji odpadów. Przez ostatni miesiąc około 550 uczniów przyniosło łącznie 4 500 kartonów zebranych na terenie bombajskich dzielnic. Przedsiębiorstwo RU Greenlife wykorzystało je do produkcji stołów i krzeseł, które zostały następnie przekazane na rzecz szkoły.

Szkoła w Bombaju została zaopatrzona w meble wykonane z przetworzonych kartonów.

Założycielka RU Greenlife, Monisha Narke, twierdzi, że z przetworzonych kartonów można wytwarzać płyty kompozytowe, które mają wiele zastosowań – między innymi w produkcji ławek ogrodowych i szkolnych, pojemników do recyklingu, stojaków na długopisy, podkładek do pisania, a także inne użytecznych produktów. Właściciele RU Greenlife chcą rozpowszechnić informacje na temat projektu, aby możliwe było zebranie jeszcze większej ilości kartonów i ich ponowne wykorzystanie.

Według Narke wyprodukowanie mebla, w zależności od poziomu jego złożoności, zajmuje od 7 do 10 dni od dnia odbioru kartonów. Aby wykonać jednoosobowe biurko i krzesło potrzeba około 4 000 kartonów. Do połączenia części używa się jedynie nakrętek i śrub.

Narke zapewnia, że meble są solidne i nie wymagają specjalnej konserwacji.

Sharad Ughade, inspektor samorządowy okręgu H-West, był nastawiony optymistycznie i powiedział, że idea przetwarzania odpadów i tworzenia z nich różnego rodzaju dóbr jest wspaniała, ponieważ angażuje uczniów w segregowanie śmieci i pomaga im zrozumieć wartość produktów wykonanych dzięki recyklingowi.

Cóż, dzięki temu przyjaznemu środowisku projektowi uczniowie na pewno docenili wartość kartonów oraz ich recyklingu. Nie ma lepszego sposobu na promowanie ekorozwoju wśród młodych ludzi.

Serdeczne podziękowania dla The Better India za możliwość skorzystania z materiału.

Tłumaczenie: Agnieszka F.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

7 + 17 =