Warto zjeść arbuza z nasionami i zieloną skórką.

Arbuz (miąższ) nie tylko ugasi pragnienie, ale wpłynie także korzystnie na układ moczowy przy zaburzeniach, zwłaszcza w stanach zapalnych nerek i dróg moczowych. Starsze osoby powinny go spożywać zwłaszcza wtedy, kiedy cierpią na obrzęk nóg.

Wpływa korzystnie na serce i jest niskokaloryczny.

Zazwyczaj wyrzucamy skórkę i nasiona, a to duży błąd…

O rewelacyjnych właściwościach skórek i nasion napisał Paul Pitchford w ”Odżywianiu dla zdrowia” (Wydawnictwo Galaktyka Sp. z o.o)

Nasiona arbuza

Nasiona arbuza korzystnie wpływają na nerki i działają ogólnie moczopędnie. Zawierają kukurborycynę, związek chemiczny, który rozszerza naczynia krwionośne, obniżając wysokie ciśnienie krwi. Stanowią one również remedium na zaparcia. Z suszonych nasion przygotowuje się wywar, natomiast świeże mogą być spożywane bezpośrednio, pod warunkiem że zostaną dobrze przeżute.

Skórka arbuza

Zawiera dużo krzemu, a jej zewnętrzna zielona warstwa chlorofil. Skórka może być stosowana we wszystkich wymienionych wyżej zaburzeniach, tak samo jak wewnętrzna część owocu.
Dodatkowo leczy ona cukrzycę i wysokie ciśnienie krwi. Można pić zrobiony z niej sok, można też jeść małe porcje skórki arbuza (30 g dwa lub trzy razy dziennie)
Suszona skórka nadaje się do sporządzenia wywaru (wysusz na słońcu lub suszarce paski o szerokości ½ cm).
Skórkę można kisić w soli tym samym sposobem, co inne warzywa 9 jednak z powodu zawartości soli nie jest wtedy wskazana dla osób z wysokim ciśnieniem krwi

Z arbuzów mogą powstać prawdziwe dzieła sztuki

A nawet powstała piosenka 😉


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 × 4 =