Wernisaż wystawy ”Życie drzew”

drugie życie drzew

22.06. 2017 r. w Nadleśnictwie Waliły odbył się wernisaż wystawy „Życie drzew”.

Autorami prezentowanych rzeźb są studenci Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie oraz członkowie Grupy Nowolipie pod opieką artystyczną Pawła Althamera.

Powodem spotkania w Puszczy Knyszyńskiej było zakończenie roku akademickiego na ASP w Warszawie oraz sezonu pracy artystycznej grupy Nowolipie. W leśnictwie Radunin, nieopodal rezerwatu Chomontowszczyzna, artyści ustawili swoje rzeźby. Od teraz w lesie rozpocznie się symboliczne drugie „życie drzew”.

Nowolipie to grupa osób chorych na SM, która w ramach terapii zajmuje się działalnością artystyczną. Dzięki wsparciu Państwowego Ogniska Artystycznego, mieszczącego się przy ulicy Nowolipie w Warszawie, grupa spotyka się regularnie. Z założenia głównym zajęciem grupy miała być ceramika lecz pod opieką Pawła Althamera (wielokrotnie nagradzanego artysty współpracującego z Fundacją Galerii Foksal) prace zaczęły ewoluować a członkowie stali się świadomymi i cenionymi artystami.

drugie życie drzew 2

Sama wyprawa była dla grupy sporym wyzwaniem. Uczestnicy wspólnymi siłami musieli pokonać przeszkody terenowe, jakie stawiał przed nimi las. Nagrodą za trudy jest wystawa, w niepowtarzalnej scenerii, której nie da się porównać z żadną inną galerią sztuki.

Tekst: Małgorzata Zbyryt, Nadleśnictwo Waliły

RDLP Białystok

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwa + 7 =