Wolontariat dla Tatr

Wolontariat dla Tatr

Podsumowano dziesiąty już rok działalności programu Wolontariat dla Tatr.

W Święto Niepodległości, 11 listopada wolontariusze wzięli udział w dwóch wycieczkach, przyrodniczej i historycznej, prowadzonych przez pracowników Parku. Obie rozpoczęły się wspólnym wejściem na Nosal i pamiątkowym zdjęciem zrobionym przez zakopiańskiego fotografa Adama Brzozę. Po południu w dyrekcji TPN w Kuźnicach wolontariusze spotkali się z Janem Krzeptowskim-Sabałą, koordynatorem akcji, i Szymonem Ziobrowskim, dyrektorem TPN, którzy podsumowali kolejny rok pracy wolontariuszy i wręczyli nagrody najaktywniejszym. Wieczorem odbyły się też projekcje filmów. Wolontariusze spotkali się z Janem Krzysztofem, naczelnikiem TOPR, i podzielili się prezentacjami z własnych podróży po świecie.

W 2016 roku wspomogło nas ponad 278 wolontariuszy indywidualnych i kilkanaście grup zorganizowanych.

Najwięcej pracy wolontariusze wykonali przy sprzątaniu szlaków turystycznych, obsłudze parkingu na Palenicy Białczańskiej i udostępnianiu ekspozycji muzealnych i Centrum Edukacji Przyrodniczej dla turystów.

Tytuł Wolontariusza Roku przyznano Kamili Faber, która przepracowała na rzecz Parku blisko 300 godzin! Wyróżnienia otrzymali: Hanna Oleszczuk, Andrzej Madejski, Marek Aftyka i Mikołaj Ciastek 

Materiał: Tatrzański Park Narodowy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

12 + 20 =